1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ezt így látatlanból nem lehet megmondani. Dr. Puskás Gábor
Nagyon következetes rangsorbeállítás szükséges a konfliktusok enyhítése érdekében. További előnyt jelenthetne a szuka kutya ivartalanítása - így a tüzelés nem motiválná a kanokat az egymás közötti konkurenciára (hiába az egyik ivartalanított, a másikban a hormonok kiváltják a megfelelő viselkedést !) Részletes és használható tanácsokat csak a kutyák megfigyelését követően és a tartási körülmények ismeretében lehet adni. Valamit bizonyára helytelenül csináltak/nak a falkán belül.
Ha egyébként jól van, nincs váladék ürülés az orrából, akkor lehetséges, hogy valami időnként irritálja az orrát. Ha váladékos is az orra, vagy bágyadtnak tűnik, feltétlen mutassa meg állatorvosnak.
A félelem enyhítésével kapcsolatban ajánlom a "Félős és agresszív kutyák" e-oktatási ismeretterjesztő programot: www.4tappancs.net A minnél gyakoribb póráz nélküli sétáltatás lenne az egyik jó alternatíva. Fajtársakkal szembeni ismételt szocializációs tréning a másik lehetőség.
Sajnos véleményt, vagy tanácsot látatlanban ezúttal sem tudok adni. Javaslatom: a www.homeopata.hu oldalról válasszon ki egy homeopata állatorvost és mielőbb vigye hozzá uszkárját, az oltási könyvével együtt.