1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Az állítás helyes, a jó minőségű száraz táp teljes értékű, a konzerv nem! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! A kutyáknak szerencsére nem lehet aranyerük, de mindneképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért el kell vinni állatorvoshoz a kutyát, aki bélsárvizsgálatot fog végezni, vagy végeztetni az egyéb kiegészítő vizsgálatokon kívül. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Valószínűleg a stressz és a kimerülés okozta a két kutya közötti nézeteltérést, - amelynek eredménye rögzült és további konkurencia harcokban mutatkozik meg. A testvér fogalma a hierarchikus falkaállatoknál más mint az embernél. A nevekből jól gondolom hogy egy szuka és egy kan kutya ? Ha igen akkor az ivarérés, szexuális konkurencia további oka a kialakult helyzetnek. (nem írta hogy ivartalanítva vannak, vagy nem !) Valószínűleg nincs a kutyák között a biztos és egyértelmű falkarangsor kialakítva, - ez mindig hasonló helyzetekhez vezet. Egyébb vonatkozásokban ajánlom figyelmébe a több kutya együttes tartásáról megjelent írásomat: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner
Üdvözlöm! Az első lépés, hogy biztosan egy pár van-e Önnek?! Elképzelhető, hogy azonos neműek. Ha meg van a sikeres szexálás és biztosan egy pár, akkor teleltetéssel lehet befolyásolni. Általában a teleltetett állatok párzanak, mert a hibernáció kivált sok dolgot: sikeres peteérés, szexuális vágy stb.
A nem evés-fogyás-gyomornedv hányás valószínű oka idült gyomorhurut lehet amit különböző gyomorvédő gyógyszerekkel lehet gyógyítani.A gyomorhurutot kiválthatja a túlságosan meleg vagy hideg, sós vagy fűszeres táplálék etetése. A szájkörnyéki bőrpír általában fertőzés következménye, ajánlott egy laborvizsgálat és célzott gyógykezelés.