1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Nem ajánlom! Dr.Puskás Gábor
Üdvözlöm! A tojásrakó teknős ezek szerint nőstény. A tojások terméketlenek, ha nem volt hímmel, ez biztos, de elképzelhető, hogy a másik hím és egy óvatlan pillanatban meg is történt a nász. A szárazföldön egyébként megtermékenyülhetnek. A tojások nem fognak kikelni ezzel e módszerrel. A tojásokat keltetőbe kell tenni, 32-34 C-ra és két hónap alatt kelnek ki kb. Ha esetleg sikerül kikeltetni, akkor ne engedje el kérem, mert ki vannak tiltva az országból, egy rendelet értelmében, mivel inváziós fajról van szó. Ez azt jelenti, hogy az őshonos mocsári teknősünket kiszorítja az élő helyekről, sok kárt okozott így is az ékszerteknős. Azt javaslom, hogy egyszerűen dobja ki a tojásokat, illetve a jövőben is ez lenne a legcélravezetőbb.
Kedves Kérdező! Külső élősködők vagy bőrbetegség àllhat a hàttérben,keressen fel egy állatorvost. Dr. Puskás Gábor
A seb tisztítását és betadinos fertőtlgyenítését a sebgyógyulásig folytatni kell.Szükség lehet antibiotikum kezelésre is, de én erre csak állatorvosi felhasználásra törzskönyvezett és speciálisan a macskák gyógykezelésére is engedélyezett készítmény használatát javaslom.
A leírtak alapján elképzelhető, hogy még mindig van a kutya fülében (hallójáratában) toklászmaradvány. Mindenképpen jó lenne újra megnézetni. És nem ártana azt is megbeszélni az orvossal, hogy nem tartaná-e jónak valami antibiotikumos fülcsepp alkalmazását.