2011. A kutyakiképzés 12 alapszabálya - 1. rész
A kutyakiképzés nem egy könnyű feladat. Nem tudod hol kezdj neki? Mi majd segítünk!
A kutyakiképzés nem egy könnyű feladat. Nem tudod hol kezdj neki? Mi majd segítünk!
Ennek a színes észak-amerikai madárnak három fajtája ismert. Mindegyiket szép tollazatáért és különös énekéért csodálják.
A foltos barázdásgőte egyike azon gőtéknek, amelyek hangokat adnak ki. A nevüket (angol elnevezése ’mudpuppy’ vagyis "sárkutyus") arról kapták, hogy a nyüszítő hang, amit kiadnak, egy kutya ugatására hasonlít.
A jó modor mind az embereknél, mind az állatoknál elengedhetetlenül fontos.
Fantasztikus lehetőség a kapcsolatotok építésére, ha megosztod az ebédedet a madaraddal, de tudtad, hogy ez a madarad egészségét is szolgálhatja?
Kedves Gazdi, valóban több fórumon van mindkettő, hogy a Calathea mérgező meg az is, hogy nem az. Ez a külföldi site (több hivatkozással) viszont egyértelműen azt írja, hogy nem az, ettől függetlenül nem bátorítaná a cicót, hogy megegye.
KEdves gazdi! Esetleg elvihetné állatorvoshoz kivizsgálásra...
Valószínű túl száraz a helye, így próbál "dagonyázni" Keresi a nedvességet.
Bottal üt az orrára? Hol olvasott ilyet, hogy ez jó? Pozitív megerősítés jobban hat, mint a fenyítés, az igencsak elavult, régi szokás. Nem írja, hogy mennyi idős.. ha fiatal, további cikk a harapdálásról való leszoktatás segítésében >> Hogyan legyek falkavezér? c. cikksorozatunkat ajánlom >> Hogyan kezeljük az agresszív állatot? - Az agresszivitás formái >> Pánikbeteg, szorongó kutya >> Ami célszerű, ivartalanítani a kutyust, helyreállítani a rangsort a családban (falkavezér cikk), ha nem tudják, hogyan kell egy kutyát helyesen nevelni, el lehet menni kutyasuliba, ha erre nincs idejük, választhatják az e-oktatást: www.4tappancs.hu (http://www.4tappancs.hu/4_2_2.html)
A leírtak alapján fertőző hashártyagyulladás/FIP/ betegsége van a cicának és nem hasnyálmirigy gyulladás.Sajnos gyógyíthatatlan és szerintem nem kellene szenvedni hagyni.