2026. Mit jelez a hiéna (Crocuta crocuta) kacaja?
A foltos hiénák kacaja információkat tartalmaz a korukról és hierarchiában elfoglalt helyükről, de akár segítségkérésre is használhatják.
A foltos hiénák kacaja információkat tartalmaz a korukról és hierarchiában elfoglalt helyükről, de akár segítségkérésre is használhatják.
A hím ezüsthátú hegyi gorillák körülbelül 13 éves korukban tesznek szert az őket megkülönböztető ezüst árnyalatra, amikor is elérik a felnőttkort.
A tigris szalamandra szürke vagy fekete testét csíkok borítják, ezért hasonlítják tigrishez.
A szkarabeuszok egy hihetetlenül változatos bogárcsalád tagjai, és az egész világon megtalálhatóak, kivéve az óceánokat és az Antarktiszt. A körülbelül 30.000 szkarabeusz faj mintegy 10 százaléka az összes ismert bogárnak.
A katicabogár a rovarok egyik legnépszerűbb képviselője, de a kertészek nem csak a kedves külleme miatt kedvelik. Mit tud ez a kis bogár?.
A cinkeszülők valószínűleg önmaguk is képesek lennének a fiókáikat felnevelni, de a lisztkukacokkal jelentősen megkönnyíti a feladatukat. Attól ne tartson, hogy ez egyoldalú táplálást váltana ki.
Nem lehet, csak injekció formájában. Üdv
Üdvözlöm, Jó lenne tudni mennyi idős a gőte, ugyanis ezek az állatok ivarérésig szárazföldi életmódot folytatnak. Fontos az is hogy optimális hőmérséklet legyen biztosítva számára ami kb. 18C ... A megfelelő tartás mellett nem hajlandó enni az állat ha fiatal egyedről van szó...ennek megfelelően inkább muslincákat, tücsköket a szárazon.. akkor érdemes lenne elvinni egy kétéltűekhez is értő állatorvosnak, hogy megvizsgálhassa... Üdvözlettel Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Igen, a hörcsög szeme valóban be van gyulladva. Első lépésnek a kamillás borogatás mindenképpen jó, azonban ha egy hét alatt sem kezd el javulni, mindenképp látogassanak el vele állatorvoshoz. Azonban előtte a hörcsög jelenlegi almát cseréljék ki konyhai papírtörlőre, mert lehet, hogy az bántja a szemét. Ha így sincs semmi javulás, látogassanak el egy állatorvoshoz. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján valószínűsíthető, hogy az ivartalanítás után gyakran előforduló inkontinenciáról lehet szó. Ez esetben három homeopátiás szert ajánlhatok: Cantharis CH9, Lachesis CH9, Aristolochia clematis CH5, - mindegyik szerből napi 3 alkalommal adva. Ha 2-3 hét szedés után sem csökkennek a tünetek, mindenképpen érdemes felkeresnie személyesen egy állatorvost, aki egy részletes állapotfelmérés után pontosabban ki tudja választani a kedvencének egyedileg legmegfelelőbb szert ill. szereket. Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta) Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.