201. HOZSÁNNA NÉKED, FOTÓJÁTÉK!
Avagy kalandozások 2005 legszebb, legviccesebb és leggyíkabb pillanataiban, kicsit másképp, amolyan szigorúan szubjektív módon.
Avagy kalandozások 2005 legszebb, legviccesebb és leggyíkabb pillanataiban, kicsit másképp, amolyan szigorúan szubjektív módon.
Lesből támad ránk filmnézés közben a saját nappalinkban, még a számítógépünk képernyőjére is befurakszik. A postaláda résein keresztül kémlel kifelé. Mi az?
Egyedülálló, vonzó, jól szituált tüskés hátú gavallér keresi partnerét. Jelige: Csak szex és más semmi!
Elzarándokoltunk a Budapesti Állatkertbe, hogy megnézzük a pingvinek és fókák látványos etetését és elhozzuk videón az egész show-t. De ki hiszi ezt el nekünk...
2008-ban is vehetsz olyan naptárat, amelybe nem csupán a napi teendőket vésheted bele, hanem bizony a gazdátlan jószágokat is gazdihoz juttathatod. Neked van már ilyen?
Kisgyerek mellé a törpenyúl jobban javasolt, mert a cica esetleg karmolhat, haraphat, sérülést okozhat a gyermeken. Ezzel szemben a nyuszi békés állat, de oltásokra neki is szüksége van, pl. szúnyog ellenire félévente (kb. 3-4000 Ft). Ha más nyúllal is találkozik, akkor vérzéses nyúlbetegség ellen is be kell oltani. Tartásának legsarkalatosabb pontja az etetés, amit, ha telefonon felhívja Rendelőnket, szívesen elmondunk.
A hullámos papagáj természetesen ehet szotyit, egyéb tápláléka: vörösköles és zab keverékéből álló mageleség, amely mellett szívesen fogyasztja a fürtöskölest, hántoltzabot, fénymagot is. Feltétlenül adnunk kell számára némi zöldeleséget: salátát, tyúkhúrt, kelkáposzta levelét, gyermekláncfüvet, reszelt nyers sárgarépát, sóskát, spenótot, sárgarépa zöld levelét stb. Naponta a friss ivóvíz is elengedhetetlen. Ez a faj ritkán szokott az úgynevezett madárfürdőben lubickolni! Egyes források szerint az esőtől nedves faleveleken elégítik ki a vad példányok ezt az igényüket. Ennek ellenére azért akad olyan példány, amely szívesen megmártózik az itatóedénykében is.
A vakcinákról: Az általánosan használt vakcinák hatékony és biztos védelmet nyújtanak a következő betegségekkel szemben: * leukózis, * fertőző hashártyagyulladás (FIP-vírus), * fertőző bélgyulladás (panleukopenia), * fertőző rhinotracheitis (herpes vírus), * calicivírus okozta nátha, * veszettség. Részleteket a kapcsolódó cikkekben találsz. Az ár állatorvosi rendelőnként változik, érdemes érdeklődni a közeli állatorvosoknál.
A leírtak alapján én a herpeszvírusos fertőzésre gondolnék, ez az egyik leggyakoribb korai kölyökhalált okozó kutyabetegség. Ma már védőoltással lehet ellene védekezni. Javaslom, beszélje meg ezt a kérdést az állatorvososával, aki bizonyára segítségére lesz a megoldás megtalálásában. A betegségről itt olvashat többet: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg_gyogyitas/kutyaherpesz-a-fertozes-tunetei-es-a-vedekezes/2203/
Amennyiben vedlés után világosodott ki a bundája, az normálisnak mondható jelenség.