211. Egészséges ételt a cicának!
Sokat és jót! - nyilatkozná lapunknak a macskapszichológus, ha a macskák etetéssel kapcsolatos elégedettség-felmérését kellene összefoglalnia néhány szóban.
Sokat és jót! - nyilatkozná lapunknak a macskapszichológus, ha a macskák etetéssel kapcsolatos elégedettség-felmérését kellene összefoglalnia néhány szóban.
Járjunk golyóálló mellényben kutyát sétáltatni? Aki természetes környezetbe jár kirándulni, jobb, ha felkészül a részeg vadásszal való tűzpárbajra.
Talán, ha jól emlékszem, 11 éves koromtól foglakozom "akvarisztikával". Meghatározó élmény volt, amikor először pillantottam meg a nálam születt kishalakat...
Nemrég a háziállat.hu Bächer Iván Hatlábú című könyvéről írt - akkor az egész szerkesztőséget meghatotta a sztori. Azóta színpadra vitték: Gyabronka játssza, a szerző mazurkázik. :)
Fiatalos, dinamikus, lendületes - kevesen tippelnének arra, hogy ezekkel a jelzőkkel a Magyar Államvasutakat illetné az ember. És tényleg nem. A japán vasutat viszont igen: az általuk gyártott struccos reklámfilmet mutatjuk be. Sílécet felcsatolni!
Kedves Gazdi! Mielőbbi állatorvosi segitségre van szüksége kedvencének! Ilyenkor a látatlanban történő találgatás csak időveszteség.
A probléma valóban összetett. A fekete bélsár májproblémára utal, ezt okozhatták az egykori kezelések is. Ha a madár megeszi a máriatövis magot, akkor azt kellene 1:10 arányban a takarmányhoz keverni. Az emésztetlen magok hátterében állhat akár vírus is, de lehet, hogy csak kavicshiány. Légzéskori kattogó hang lehet légcsőben lévő élősködő is. Ez kezelhető Ivermectin spot on light készítménnyel. Amennyiben hurutos váladék van a légutakban nem kerülhető el ismét az antibiotikumos kezelés legalább egy héten át, előírt adagban, valamilyen tetran származékkal, vagy enrofloxacinnal. Utókezeléshez probiotikum kellene 1-2 hétig, például Gastroferm készítménnyel. A pontos diagnózis, gyógyszeres kezelés céljából keressen fel állatorvost.
A Fővárosi Állat és Növénykert a megfelelő hely e célra. Tekintettel arra, hogy védett állatról van szó, a tartása is illegális. A FÁNK mentőhelyként szolgál az elárvult vagy megsérült mo-n honos védett állatfajok esetében. pont ebben a témában van egy cikkünk, abból tájékozódhat, hogy mi a teendője: http://www.haziallat.hu/terrarium/orokbefogadas-vasarlas/teknost-talaltam/5762/
Ha a cica allergiás a Frontline combo cseppre és mégis szeretné hogy védett legyen bolhák és kullancsok ellen akkor mindenképpen más szert kell megpróbálni.Több elérhető van,valamelyik majd csak fog működni allergia nélkül is.
Az egyedülléthez is szoktatni kell a kiskutyát, ha meg a másikkal tartaná együtt, akkor mindenképp ajánlott az ivartalanításuk Az egyedüllét traumát okoz a kutyáknak >> Szeparációs szorongás: amikor a kutya fél egyedül >> Két kutya összeszoktatása >>