246. Állathoroszkóp: Halak (február 20. - március 20.)
Ha spirituális beállítottságúak vagyunk, akkor ideális választás a Halak jegyben született macska, mivel titokzatos, természetfeletti tulajdonságokkal rendelkező állat hírében áll.
Ha spirituális beállítottságúak vagyunk, akkor ideális választás a Halak jegyben született macska, mivel titokzatos, természetfeletti tulajdonságokkal rendelkező állat hírében áll.
A Kos jegyében született macska erős akaratú, határozott, önálló, rámenős - igazi macsómacs, ahogy gondosan belőtt sérójával a világ tudomására hozza, hogy ő az úr a háznál.
2006. június 17-e a felcsillanó remény napja az Illatos úton. Közel 100 kutyus várja, hogy szerető gazdira és otthonra találjon.
Magyarország menyétféléi - Sutba dobhatunk sok régi természettudományos könyvet. A legújabb kutatások bebizonyították, hogy jó néhány állatfaj viselkedése és állománya más, mint az azokban leírtak.
Ilyet még nem láttál, ekkora nyúl nincs! - érkezett a levél, és persze a fotó. Utánajártunk Herman, az óriásnyúl igaz történetének.
Szerintem egy aranyhörcsögre "ráillenek" a kritériumok. De ne temessük még az egérkéket sem!
Alapos állatorvosi vizsgálatot javasolhatok. Lehet, hogy táplálékváltásra is szükség lesz.
Először is visszakérdeznék: megvan mindkét heregolyója a kutyusnak, tapinthatóan a herezacskóban? Ugyanis a miniatűr fajtáknál igen gyakori a rejtettheréjűség, mely gyakran vezet aggresszivitáshoz. Ilyenkor különösen sokat segít az ivartalanítás, de lehetséges, hogy egyébként is nyugodtabbá válik. A másik fontos dolog a kutya nevelése, tudatosítani benne, hogy ki az úr a háznál!
A fogkövesedés hasonló tünetekkel jár, mint a leírtak, ezért gyanítom, hogy ez a baja a kutyusnak. Javasolom az ultrahangos fogkőleszedést, és utána valamilyen fogkövesedést megelőző készítményt (pl. Orozyme paszta, Doggy frize tbl.) és főleg száraz tápot, lehetőleg Eukanubát, mert ebben van fogkőmegelőző adalék anyag. Ha súlyos az eset, akkor javasolt a fogkőleszedés után a Stomorgyl tbl. adása, hogy a szájhigiénét javítsuk.
Állatorvos csak akkor javasol(!) túlaltatást, ha az állat szenved és nincs remény a gyógyulásra! A leírt tünetek és az állat kora miatt tényleg elképzelhető, hogy az "öregség" a fő ok. Mégis azt javasolnám, mutassa meg állatorvosnak személyesen!