251. Kutya meleg van!
Ki jobban, ki rosszabbul tűri, de a legtöbb állat nehezen viseli a hirtelen jött meleget. Az állattartónak (ha gondos gazdaként akar eljárni) oda kell figyelnie állatai naptól való megóvására.
Ki jobban, ki rosszabbul tűri, de a legtöbb állat nehezen viseli a hirtelen jött meleget. Az állattartónak (ha gondos gazdaként akar eljárni) oda kell figyelnie állatai naptól való megóvására.
Sokan zsúfolt életmódjukra hivatkozva nem tartanak kutyát, ami alapvetően helyes, de nem árt tudni, hogy nem minden kutya igényli az állandó szórakoztatást.
Kényes kérdés egy lelkes kertészt kutyatartásról kérdezni. Berci gazdája , Bálint gazda azonban valódi liberális...
Táplálékkiegészítő és citrom illatú alom... Manapság már rágcsálóink is luxuskörülmények között élhetnek+
Hogyan lesz a macskából kóbor állat, és miként válik belőle áldozat? Lássuk, mit tehetünk a macskák érdekében!
Kedves Gazdi! Mutassák meg egy állatorvosnak a kutyust, hogy vizsgálatok alapján pontos diagnózist tudjon felállítani.
Igen, elképzelhető. Ha nincs belgyógyászati vagy neurológiai probléma a háttérben (amit bármelyik kollega meg tud állapítani), akkor ez a viselkedés a kutyus öregedésével függ össze..
Közös, egyre kisebb távolságra elhelyezett etetőtálakból etetéssel és Ön által irányított közös játékkal érdemes próbálkozni. Gyors sikerre nem sok remény van !
Kedves Gazdi! Valószínűleg autoimmun gyulladás. De ezt csak egy szövettani vizsgálattal lehetne igazolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! 6 hónapos koráig még célszerűbb napi 3x etetni, utána váltani napi kétszeri etetésre (egy éves kor után a napi egyszeri etetés is megfelelő, de sokan inkább továbbra is két adagra osztják a napi mennyiséget). Fontos a folyamatos testtömeg mérés is, a fajtajellegeket figyelmebe véve. A jutalomfalatokat is számoljuk bele a kutya napi táplálékmennyiségébe, különben nagyon hamar elhízhat kedvencünk! Nagyon fontos, hogy egész nap kellő mennyiségű víz álljon rendelkezésre, hogy az állat bármikor ihasson. Ha nem teljesértékű tápot kap a kiskutya, akkor fontos lehet a különféle vitaminok és ásványi anyagok (kalcium, foszfor stb.) pótlásáról is gondoskodni.