251. Kutya meleg van!
Ki jobban, ki rosszabbul tűri, de a legtöbb állat nehezen viseli a hirtelen jött meleget. Az állattartónak (ha gondos gazdaként akar eljárni) oda kell figyelnie állatai naptól való megóvására.
Ki jobban, ki rosszabbul tűri, de a legtöbb állat nehezen viseli a hirtelen jött meleget. Az állattartónak (ha gondos gazdaként akar eljárni) oda kell figyelnie állatai naptól való megóvására.
Sokan zsúfolt életmódjukra hivatkozva nem tartanak kutyát, ami alapvetően helyes, de nem árt tudni, hogy nem minden kutya igényli az állandó szórakoztatást.
Kényes kérdés egy lelkes kertészt kutyatartásról kérdezni. Berci gazdája , Bálint gazda azonban valódi liberális...
Táplálékkiegészítő és citrom illatú alom... Manapság már rágcsálóink is luxuskörülmények között élhetnek+
Hogyan lesz a macskából kóbor állat, és miként válik belőle áldozat? Lássuk, mit tehetünk a macskák érdekében!
Műtét után legalább 7-10 napig kerülendő a túlzott megterhelés (ilyen a kutyaovi is). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Ha a macska nincs ivartalanítva, akkor lehet, hogy most ivarzik, és ez váltotta ki nála ezt a viselkedésbeli változást. Ebben az esetben a megoldás az ivartalanítás. Ha ivartalanítva van, egy vizeletvizsgálattal ki kellene zárni, az esetleges húgyúti gyulladásos folyamatokat, melyek okozhatják a vizeletürítési szokások megváltozását. Ha ez a vizsgálat is negatív eredménnyel zárul, akkor "csak" egy viselkedészavarral állunk szemben, melynek sokszor az okát is meg lehet találni (új családtag, új állat a háztartásban, másik alom használata stb.). Ebben az esetben a kiváltó okot kell megszüntetni-ha lehetséges. Végső esetben többféle gyógyszer, stresszoldó-szer is van forgalomban macskák viselkedészavarainak kezelésére.
Két lehetőség van, hogy a kölyökkutyák " féregmentességét" biztosítsuk: 1) az egyik, hogy 2 hetes kortól kezdve, az állatorvos által ajánlott féregtelenítővel kezeljük a kölyköket, két hetes időközökkel, 12-14 hetes korukig 2) egy megfelelően biztonságos szerrel, megfelelő adagban (fenbendazol) kezeljük az anyaállatot a vemhesség 42. napjától az ellés utáni második hét végéig (14. napig). A kölyköknél kb 6 hetesen ebben az esetben is kell féregteleníteni. Ez utóbbi verzió ugyan biztonságos, de nem túl gyakorlatias, és jóval drágább is. Így azt javaslom, féregtelenítsék rendszeresen az anyakutyát, de a vemhesség alatt ne, a kölyköket pedig a fent leírt módon 2 hetes kortól. Ami az oxytocin injekciót illeti, adását kizárólag állatorvos által, állatorvosi felügyelet alatt javaslom: amennyiben a vizsgálat alapján úgy ítéli meg, esetleg hasznos lehet, de nem minden esetben, és súlyos szövődményeket okozhat!
Próbálja meg a cikkben felvázolt módszerrel összeszoktatni a kutyákat. Sok sikert, türelmet és kitartást!
Szükséges a vízmelegítő.