2591. A pipabéka
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A szivárványos guppik felfedezőjükről kapták nevüket. A 19. század második felétől kezdve ismerjük őket, több elnevezésük is ismeretes, hivatalos nevük a Poecilia reticulate, de a legelterjedtebb mégiscsak a guppi.
Amerikai tudósok azt állítják, hogy új gekkó fajokat azonosítottak a Nyugat Afrikai őserdőben. A Kalifornia- Berkeley egyetem kutatói szerint a Hemidactylus fasciatus gekkónak négy fajtája van, mely a kontinens mentén az erdő különböző részein található Sierra Leone partjától Kongóig.
Képes 15 métert ugrani vízszintesen és 6 métert függőlegesen. Már-már madár! Vagy repülőgép! Nem, ez a hópárduc.
A japán makákó vagy japán hómajom a fagypont alatti hőmérsékletet is jól tűri, sőt kifejezetten élvezi a hóesést, szeret hógolyózni. Ha pedig melegre vágyik, felkeresi valamelyik közeli hőforrást, ahol hosszasan fürdik.
Nem ez a cinke kedvence, sőt lehet, hogy meg sem eszi. A legjobb számára faggyú és mag keverékéből álló cinkegolyó etetőanyag gombóc, amelyet a nagyobb városokban ma már gond nélkül beszerezhető. Alternatív megoldás persze van, ha nincs cinkegolyó. A bőrös kacsa- és libaháj, a faggyú olcsó alternatív megoldás, melyből egy ökölnyi csomó néhány száz forintos áron akár egész télen kiszolgálja a madarak igényét. Ha néhány órán keresztül szobahőmérsékleten tartjuk vagy meleg vízbe tessük, kellően képlékennyé válik ahhoz, hogy némi napraforgóba és aprómag keverékbe forgatva még vonzóbbá tegyük a madarak számára.A cinkegolyóhoz hasonlóan ennek az eleségnek is megvan az a logisztikai hátránya, hogy nem mindenhol kapható, nem található meg minden családi otthon hűtőszekrényében.Vaj, margarin és Camembert típusú lágy sajtot a legkisebb falusi boltban is árusítanak, ezért bárhol, bármikor pótolhatja a nem mindenhol hozzáférhető cinkegolyót. A vaj kis tégláját etető vagy odú tetejére, ablakpárkányra, erkélykorlátra úgy rögzíthetjük legegyszerűbben, ha gyertyával vagy öngyújtóval megolvasztott alját néhány másodpercig erősen a felülethez nyomjuk. A "kötés" akkor lesz igazán erős, ha a műveletet fagyos hidegben végezzük.
Idegrendszeri betegségre gyanakodnék, melynek tünete lehet a koordinációs képesség csökkenése (esetlen mozdulatok) és a remegés. A probléma kezelhető, el kellene vinni állatorvoshoz.
Igen, van. Igen vissza lehet, (de erre nem az Apukája a legalkalmasabb !)
A kannibalizmus okai A legtöbb kisállatnál, mint például a hörcsögnél a fajtársak megevésének legfőbb oka a víz- és élelemhiány. Ha a lakótér kicsi, vagy ha életképtelen utódok születnek. Ezek elfogyasztásával a nőstény újra termékennyé válik. Kiváltó okok még: A hangos, zajos környezet A zsúfoltság Az újszülött egyedek kézbevétele (főleg, ha azok fiatalabbak két hétnél) tovább részletek a cikkben: http://www.haziallat.hu/kisemlos/gondozas/kannibalizmus-ragcsalo-horcsog/1590/
Valószínüleg alllergiás a hatóanyagra, mossa le samponos vízzel, tájékoztassa állatorvosát, vigye el hozzá az állatot, esetleg szükség lehet egyéb kezelésre is. Üdv