2591. A pipabéka
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A szivárványos guppik felfedezőjükről kapták nevüket. A 19. század második felétől kezdve ismerjük őket, több elnevezésük is ismeretes, hivatalos nevük a Poecilia reticulate, de a legelterjedtebb mégiscsak a guppi.
Amerikai tudósok azt állítják, hogy új gekkó fajokat azonosítottak a Nyugat Afrikai őserdőben. A Kalifornia- Berkeley egyetem kutatói szerint a Hemidactylus fasciatus gekkónak négy fajtája van, mely a kontinens mentén az erdő különböző részein található Sierra Leone partjától Kongóig.
Képes 15 métert ugrani vízszintesen és 6 métert függőlegesen. Már-már madár! Vagy repülőgép! Nem, ez a hópárduc.
A japán makákó vagy japán hómajom a fagypont alatti hőmérsékletet is jól tűri, sőt kifejezetten élvezi a hóesést, szeret hógolyózni. Ha pedig melegre vágyik, felkeresi valamelyik közeli hőforrást, ahol hosszasan fürdik.
A rozella tojó tolltépős. Ha a régi hasábkalit és szabadság megszűnt, helyette a képen látható kis alapterületű kerek ketrecben van, akkor ne keresse tovább a probléma okát. A rozellák ideiglenes elhelyezésére alkalmas egy kb. 70 cm hosszúságú kalit két, egymástól a lehető legtávolabb, úgy elhelyezett ülőrúddal, hogy ne törjön a madár faroktolla. Ha a hely állandó, vagy a további tüneteket kerülendő, párt kap, úgy a méteres hosszúság mindenképpen ajánlott.
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást!
A csípőizületi vápa hiánya semmiféle táplálékkiegészítővel nem pótolható vagy javítható. Ebben az esetben a legeredményesebb megoldás valóban a csípő protézis lenne. Amennyiben ennek anyagi következményeit nem tudják vállalni, ha az állatnak fájdalma, illetve erős sántasága van, szóba jöhet a combcsont fejének eltávolítása, melyet követően álizület képződik. Ebben az esetben fájdalom nem lesz, és lassú járás esetén sántaság sem valószínű. Az ilyen műtéten átesett állat természetesen kevésbé terhelhető.
Tollképződési zavart okozhat hiánybetegség (pl. cink, vagy jód hiány, aminosavak hiánya), esetleg májfunkciózavar (ennek hátterében mérgezés is lehet). Galambok, papagájok esetén a legtöbb ilyen esetet az egyre elterjedtebb cirkóvírusok okozzák, de azzal kapcsolatban, hogy hasonló vírus megjelenhet-e ludaknál, nincs tudomásom. Ha emelt szintű fehérje pótlás(állati eredetű), ásványianyag, nyomelem kiegészítés nem hoz pár hét alatt látható eredményt, úgy röntgen, vérvétel szükséges a betegség okának feltárásához.
Nem tudom, miből következtet arra, hogy túl sok a kutya gyomorsava. Talán gyakran hány , amikor nincs semmi tartalom a gyomrában? Ez esetben jobb lenne megvizsgáltatni állatorvossal, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Amiket leír, sem egyértelmű jelek a gyomorsav-túltengésre. Volt erre vonatkozóan konkrét vizsgálat, vagy csak tipp? Ha a tápok közül prémium kategóriájút választ (ezek a drágább tápok), és életkorának, testméretének megfelelő típust etet a kutyával megfelelő mennyiségben, emellett normális állagú a kutya bélsara és jó a kondíciója, akkor nem lehet baj a táppal. Előfordulhat táplálékintolerancia, táplálék allergia természetesen a legjobb tápok esetében is. Ilyenkor viszketegség, szőrhullás, bőrelváltozások és hasmenés a vezető tünetek. Ez irányban is egy állatorvosi vizsgálat segítene.