266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
Nem doktor- díszmadártenyésztő-szaktanácsadó :) Speciális műfaj az egzotikus madaraké, kevés a szakember az országban, pláne állatorvosi diplomával. A "szuszogás" oka lehet a deformált viaszbőr is, ha nincs egyéb betegségre utaló tünet. Viszont a deformáció utalhat idősebb madárra is. Az egészséges madarak egy lábon alszanak (volt is erről egy régi tanmese :) ). A tojásrakás előtt a tojó háta kissé görbül, a kloáka előtt hasrész elődudorodik. Az aktív papagáj pár egymást etetgeti, sokat foglalkoznak egymással. A költést elősegíti a lágyeleség etetése, "E" vitamin itatása. Gyorsabban megjön két madár kedve a párosodáshoz, ha látja fajtársait, persze ez csak egy ötlet a sok közül, amennyiben van lehetőség újabb pár beszerzésére. Az állandóan túl jól tartott, kényeztetett madarak legalább olyan nehezen szaporodnak, mint a rossz körülmények közt élők, aminek az oka lehet elhízás, de főként a késztetés hiánya. A költési időszak kezdetén indul a vegetáció, a rügyek, zöld növényzet tele van az említett "E" vitaminnal, a megjelenő rovarok bőséges fehérje és kalciumforrást jelentenek. Ha ezt a folyamatot ügyesen utánozzuk, jó kelési eredményeket érhetőnk el.
A madarat mindenképpen érdemes a állatorvoshoz elvinni. A leírt tünetek, akár chlamydia fertőzés tünetei is lehetnek, a pontos diagnózishoz állatorvos, majd valószínűleg antibiotikumos kezelés lesz szükséges.
Kedves Gazdi! Érdemes lenne diagnosztizálni a problémát és ennek megfelelő célzott kezelést biztosítani. Ehhez el kell vinnie egy állatorvosirendelőbe, a patikai blick diagnózis kb. ilyen erdeményre vezet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Rovarcsípéskor (a langyos borogatás mellett) érdemes kálcium tartalmú készítményeket adni a kutyusnak (pl. Kálcium-Sandoz, Calcimusc inj. itatva). Ha nem múlik, vagy más tünetek is jelentkeznek (allergiás, rosszullét, pofaduzzadás, nehézlégzés stb.), akkor feltétlen (azonnal!) forduljon állatorvos kollégához!
Kedves Szilvia! Ha nem készült vizsgálat, akkor nem is biztos, hogy FIP-es. Adja tovább a DMG-t, CaloPet-et, de ha még jobban van, akkor is javasolnék egy vérvizsgálatot (vérkép, szervfunkciók, FIP-FeLV-FIV-teszt), hogy tisztábban lássák a helyzetet (a negatív lelet is lelet...).