266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
Kedves Kérdező! Igazat csak egy alapos orvosi vizsgálat mondhat! Keressen fel egy állatorvost a kandúrjával! Dr Puskás Gábor
A házi kosztot mindig keverje össze egy adag száraz táppal, néhány percig hagyja állni, hogy a száraz táp megába szívja a másik szagát és nedveségét. Mindig a száraz táp legyen a nagyobb mennyiség. Amikor kezsedi a tálból az ételt, azonnal vegye el a tálat és tegye el, - fél óra múlva kínálja föl ismét. Vagy, … szüntesse meg - legalább átmeneti időre - a házi kosztal való táplálást.
A kiskutya oltása ebben az életkorban megköveteli a pontos időpont betartását, így hozzá célszerű igazítani a cicák oltatását is. Ehhez képest az, hogy a cicák az éves ismétlést 1-2 héttel hamarabb vagy később kapják meg, lényegtelen eltérés. Úgyhogy nyugodtan viheti egyszerre a 3 állatot oltásra. De mivel a kutyának ezzel a 3. oltásal még biztosan nem ér véget a kölyökkori sorozat, őt biztosan kell még vinni újra, és így a november elején esedékes cicaoltás akár maradhat is az eredeti időpontban.
Ki kellene vizsgáltatni a kutyát elsősorban a prosztatára figyelve, ilyen idős korban több minden előfordulhat, de ez csak egy alapos vizsgálat után derülhet ki
A leírtak alapján valóban erős a gyanú, hogy nyaki porckorong-sérve van a kutyusnak. A kutyát meg kell röntgenezni és valószínűleg operálni.