286. JÓL SIKERÜLT A VIZSLATÚRA!
Napsütés, 15 Celsius-fok, madárcsicsergés - a télnek nyoma se, pedig még csak január közepe. A Kamaraerdő parkolója a túra meghirdetett kezdése előtt fél órával teltházas.
Napsütés, 15 Celsius-fok, madárcsicsergés - a télnek nyoma se, pedig még csak január közepe. A Kamaraerdő parkolója a túra meghirdetett kezdése előtt fél órával teltházas.
Zarándokhellyé vált Újpesten a Népsziget, ahol kecskék mint biofűnyírók tartják kordában a gyomokat.
A házikedvencek antibiotikumos kezelésében az egyik legnehezebb feladat a tabletták rendszeres beadása. Ezt a problémát orvosolja egy két hétig hatásos injekció.
Aki nem tudja, hogyan lesz a tehénből tej, azzal Horváth Antal állattenyésztő megosztja a tejtermelés csínját-bínját...
2009 kétszeresen is különleges évforduló lesz az evolúcióelmélet történetében: 2009. február 12-én lesz Charles Darwin születésének 200. évfordulója.
Az ivartalanítás után nem változik meg a nemi besorolása a kutyának, de bizonyos helyzetekben fajtársaival aggresszívebb lehet. Ez azért nem általánosítható, és függ az egyedi szocializáltságtól. Hazánkban a kutyaetológia gyerekcipőben jár, kevés fellelhető szakirodalom van, ajánlom az Állatorvos-tudományi Kar könyvtárát felkeresni az ügyben.
Töb ok miatt is felmerülhet a probléma. Lehet, hogy az akvárium túlzsúfolt, és "ritkítani" kellene a halállományt. Esetleg túlzott napsütés éri az akváriumot, ami erjeszti és szaporítja a vízben a baktériumokat. Érdemes úgy elhelyezni az akváriumot, hogy ne érje napsütés!
Ez a gyógyszer egy szulfonamid típusú hatóanyagot tartalmaz, ami az antibiotikumokhoz hasonlóan elsősorban baktériumok által okozott, legkülönfélébb fertőző betegségek (légúti, emésztőszervi, húgyuti, stb.) esetén alkalmazható az orvos utasításai szerint.
Melegíteni csak a trópusi halak vizét kell, a hidegvízben élőkét nem. Ha tehetjük, automata fűtőszálat vegyünk, és akkor egész nap mehet.
Több oka is lehet annak, hogy a cicának bedagadt az arca: verekedés közben megsérült és ennek következtében tályog alakult ki. Rovarcsípés, nyálmirigygyulladás, cysta, foggyökér-gyulladás, arckoponya és állkapocs csontizületének gyulladásos megbetegedése. Mivel gyorsan alakult ki és kifejezetten fájdalmas, úgy gondolom gyulladásos folyamat (talán tályog) van a háttérben. Ha nem múlna el egy-két nap alatt az elváltozás, mindenképpen javaslom, hogy forduljon állatorvosodhoz. Ugyan is a fájdalom zavarja a cicát az evésben, illetve ha gennyes folyamat áll a háttérben, úgy magas láz alakulhat ki és a cica szervezetének egészségét veszélyeztető anyagok szívódhatnak föl. Javaslom, hogy éhgyomorra vigye a cicát az állatorvoshoz, mert a vizsgálathoz és a kezeléshez is szükség lehet a bódításához.