3101. Új-zélandi szagos madarak
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
A folyamatban lévő kutatások kimutatták, hogy az Új-Zélandon őshonos bagolypapagájnak annyira átható bűze van, hogy magára vonzza a ragadozók figyelmét.
Az örvös medve, vagy latinul az Ursus thibetanus egy közepes méretű, éles karmokkal rendelkező, fekete bundázatú medve. Mellkasán egy jellegzetes fehér-krém színű „V” betű található, melynek köszönhetően egyes térségekben holdmedvének is nevezik.
Fontos, hogy a póni vásárlásakor bizonyos dolgokra odafigyelj, főleg ha kezdő vagy. Mutatjuk, hogy mire!
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
A megnyúlt, elszakadt ínszalagok gyakori sérülésnek számítanak, főleg a versenylovak körében. A sikeres felépülés titka az, hogy a problémát időben felfedezzék.
A cinkeszülők valószínűleg önmaguk is képesek lennének a fiókáikat felnevelni, de a lisztkukacokkal jelentősen megkönnyíti a feladatukat. Attól ne tartson, hogy ez egyoldalú táplálást váltana ki.
Nem lehet, csak injekció formájában. Üdv
Üdvözlöm, Jó lenne tudni mennyi idős a gőte, ugyanis ezek az állatok ivarérésig szárazföldi életmódot folytatnak. Fontos az is hogy optimális hőmérséklet legyen biztosítva számára ami kb. 18C ... A megfelelő tartás mellett nem hajlandó enni az állat ha fiatal egyedről van szó...ennek megfelelően inkább muslincákat, tücsköket a szárazon.. akkor érdemes lenne elvinni egy kétéltűekhez is értő állatorvosnak, hogy megvizsgálhassa... Üdvözlettel Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Igen, a hörcsög szeme valóban be van gyulladva. Első lépésnek a kamillás borogatás mindenképpen jó, azonban ha egy hét alatt sem kezd el javulni, mindenképp látogassanak el vele állatorvoshoz. Azonban előtte a hörcsög jelenlegi almát cseréljék ki konyhai papírtörlőre, mert lehet, hogy az bántja a szemét. Ha így sincs semmi javulás, látogassanak el egy állatorvoshoz. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján valószínűsíthető, hogy az ivartalanítás után gyakran előforduló inkontinenciáról lehet szó. Ez esetben három homeopátiás szert ajánlhatok: Cantharis CH9, Lachesis CH9, Aristolochia clematis CH5, - mindegyik szerből napi 3 alkalommal adva. Ha 2-3 hét szedés után sem csökkennek a tünetek, mindenképpen érdemes felkeresnie személyesen egy állatorvost, aki egy részletes állapotfelmérés után pontosabban ki tudja választani a kedvencének egyedileg legmegfelelőbb szert ill. szereket. Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta) Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.