3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Előfordulhat, hogy kennel köhögés, de nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Alkalmazhat homeopátiás kezelést is, de ehhez is jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
Ilyen esetekben csak egy helyszíni megfigyelést követően, mind a 4 macska adatainak ismeretében lehet használható tanácsot adni. Amit az emberi érzelem "féltékenység"-nek nevez, az a macskáknál a fajtársakkal szembeni valamilyen konkurenciát jelenthet.
Kedves Kérdező! Az állat alapos kivizsgálása nélkül ebben az esetben nem lehet semilyen szakmai tanácsot adni. Azonnal forduljon állatorvosához! dr.Puskás Gábor
Mindenekelőtt azt kellene kideríteni, hogy mi okozza a szűkületet. Ebben a korban kicsi a valószínűsége, hogy trachea collapsus jöjjön létre minden előjel nélkül. Tisztázni kellene, hogy nincs-e esetleg a légcsőben elakadva valami (pl. félrenyelés következtében). Ilyen típusú elváltozások esetén, amikor a fulladásveszély is fennállhat, nem biztos, hogy a hosszú időt igénylő homeopátiás terápia a megoldás. Azaz mielőbbi mélyrehatóbb vizsgálatot javaslok bizonytalan eredményű kezelések helyett.
A kalit alján lévő magok mennyiségéből ítélve lehet begyhurut is az okozó. Baktériumfertőzésre utal a bűzös szag is. Állatorvost kellene felkeresni vele, mielőtt párt venne hozzá.