3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
Látatlanban nem tudom, hogy fogköves-e a cica, de ha két orvos látta, valószínűleg nem az. Lehet, hogy még kezdődő stádiuma látható, a plakk felrakódás. Előfordul, hogy kellemetlen szagot okozó baktériumok szaporodnak el a szájüregben. Erre van jó gyógyszer,de nem hiszem, hogy leírhatom a reklámozás szabályai miatt. Állatorvosa tudni fogja mit kér. Cica szájüregi megbetegedésére való antibiotikumot keressen ( spiramycin+metronidazol a hatóanyaga)
Sanos ezt a kérdést látatlanban nem lehet elbírálni. Általában a térdkalács ficama szokott ilyen tünetet okozni,amit enyhébb esetben egy egyszerű,súlyosabb esetben egy bonyolultabb műtéttel lehet gyógyítani,magától nem gyógyul meg.
Mivel ez nem orvosi probléma, hanem pszichés/viselkedésbeli, kérdezzen megy egy kutyakiképzőt, hátha találkozott már ilyen esettel, illetve hogyan sikerült azt megoldania. Az új kutya nem biztos, hogy segíteni fog...
A tavalyi eredmények teljesen jók, az ideieknél valóban enyhe májelégtlenségre utaló enzimértékek vannak, de nem tudok semmit a kutyáról, milyen idős, nincs -e más alapbetegsége?pl. cukorbetegség vagy egyéb hormonális betegség következtében, elhízás miatt a máj elzsírosodhat és az is okozhat ilyen eredményket. Ilyenkor önmagában nem elég csak a májbetegséget kezelni, hanem az alap okot is meg kellene szüntetni. A májbetegeknek való diétás táp véleményem szerint a legegyszerűbb megoldás és mellé kérjen valamilyen májvédő gyógyszert. Több féle is van forgalomban az állatpatikákban és az állatorvosoknál. Bármelyiket választhatja, amelyik szimpatikus. Vannak paszták, tabletták, kapszulák.
Legfontosabb, hogy ne hagyják felügyelet nélkül a két állatot, ha nincs köztük a ketrec rács. Másrészt megjegyezném, ha a kissándor kalitja állandóan a képen látott módon a földön van, úgy ez állandó szorongást, bizonytalanságot fog számára okozni. A papagáj akkor érzi magát biztonságban, ha ülőrúdján kapaszkodva, legalább a gazdája fejével egy magasságban van.