3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
Kedves Érdeklődő, Jó lenne tudni, hogy történt-e valami változás, új bútor, szőnyeg, új vendég a házban. Bármi ami megzavarhatta a cicát. Ha semmi ilyesmi nincs, akkor előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben (ivartalanított kandúroknál gyakran előfordul), ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. Leszoktatásról lehetőségek: • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni Ez a cikk is segíthet >>>
A kutya emlékeiből az illatanyag hatására előjön egy - feltehetően - kellemetlen élmény, trauma és ez váltja ki a viselkedést.
Ha a nyuszi nem mozog, és nem is mozgatja a lábait- esetleg láthatóan lebénult, akkor kaphatott egy kis szélütést...előfordul... Ha betegség melléktünete, akkor azt tudniuk kellene a kórházban. ÁLtalában ilyen tünetek erős hasmenésnél jönnek elő. Fordított esetben a nyuszi lázas inkább nem hideg... Remélem megvan még a nyuszi, ha igen és tényleg egy kis szélütés azon lehet javítani...írjatok...
A szőrtüszőatka betegség (demodicosis) sajnos sokszor nehezen kezelhető és néha elég makacs probléma. A betegség jelentkezése is sokféle hatás, körülmény együttes fennállásának az eredménye, és a kezelése sem csak egy-két dologból áll. A gyógyulási idő azonban még a legjobb esetben is elég hosszú, gyors javulást ne várjanak. A kérdéseire a számozás sorrendjében a következők a válaszaim: 1. Sokáig tarthat a kezelés. A költségekről nehéz nyilatkozni, mert ez sok mindentől függ (ki, hol kezeli, milyen készítményekkel, milyen árkategóriás rendelőben). 2. A kezelés mindenképpen "komplex" kell, hogy legyen, ebbe a gyógysamponos kezelés is beletartozhat, de a lényeg, hogy nem csak az atkákat kell elpusztítani, hanem a kutya általános védekező rendszerét is fel kell erősíteni. Erre viszont a gyógysampon nem lesz jó. 3. A betegség elvileg bármikor visszatérhet, ha romlanak a tartási viszonyok, vagy ismét leromlik a kutya immun állapota. Ha viszont minden jól megy, akkor az is előfordulhat, hogy soha többé nem újul ki. Nagyon fontos (és kifejezetten olcsó) kiegészítő kezelési módszer a sok napfény és a száraz környezet, ami a jó minőségi táplálással együtt csodákra képes!
Valószínűleg mindegyik cica férges és bolhás, így mindet kezelni szükséges. Az orsóféreg kölyökmacskák a leggyakoribb bélférge, ami ráadásul az embert is megfertőzheti. A kiscicák az anyatejjel veszik fel a parazita lárváit, ami aztán vándorol a szervezetükben. A kifejlett férgek a macska vékonybelében laknak, ahol mikroszkopikus méretű petéket raknak a bélsárba, amelyek a külvilágra kerülve 2 hétig érnek, majd évekig fertőzőképesek maradhatnak. Ezért az első féreghajtást úgy kell ütemezni, hogy az lehetőleg megelőzze a cicákban az első kifejlett férgek megjelenését és a peteürítést. A macskák, szemben a kutyákkal, nem fertőződnek meg az anyaméhen belül, ezért az orsóférgek kifejlődése valamivel tovább, legalább 3 hétig tart az újszülöttekben. Ezért a cicákat 3 hetes életkorban ajánlott először féregteleníteni valamely a kifejlett fonalférgek ellen hatékony szerrel. Ezt követően 2-3 hetente kell újra kezelni őket legalább 3 hónapos korig, vagyis addig, amíg a lárvavándorlás tart a szervezetükben és ezért újabb fertőzés nélkül is kifejlett férgek jelenhetnek meg a vékonybelükben.Ha az anyamacskát nem kezelik bolha ellen, akkor előfordulhat, hogy a kicsinyeit azonnal megfertőzi. A bolhairtó szerek általában nem használhatóak a szoptató, vemhes anyákon és az újszülött kiscicákon. Az egyetlen javasolható termék a Frontline spray, amivel az anyamacskát és a kicsinyeit is be lehet fújni havonta. Fonalférgek ellen több hatékony és biztonságos készítmény is kapható, mi laz első kezelésekre leginkább a paszta formátumúakat ajánljuk (Állatpatikában tudja beszerezni). Később, 6 hetes életkortól használhatóak a tabletták, de még inkább azon spot-on (felcseppentendő) készítményeket ajánljuk, amelyek a bolhákat, a fülrühatkákat és a különböző fonalférgeket, köztük az órsóférget is elpusztítják. Ebben az életkorban tanácsos ugyanis megkezdeni a rendszeres, havonkénti bolha elleni kezeléseket. Olvass tovább! Ismerd fel a macskamérgezést!