36. Vidám és barátságos a dalmata
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
A rhodesiai ridgeback Európában mint családi kutya népszerű, de egyre inkább érvényesül vadászkutyaként is elejtett vadak, főként vaddisznók keresésében.
A rövidszőrű magyar vizsla mindenes vadászkutya, tehát egyaránt jól kell vadásznia mezőn, erdőben és vízen. A kutya jellemző tulajdonsága a kiváló orr, a szilárd és figuratív vadmegállás.
A drótszőrű magyar vizsla középnagy testű vadászkutya. Megjelenése tükrözi mindenes vizsla voltát, a kitartást, munkabírást, igénytelenséget.
A pointer felépítése nemes, kecses, arányos, tükrözi a kitartást és a gyorsaságot. A kutya egyedi ismertetőjele a feje, amely jellegzetességét a felfelé irányuló arcorri rész adja.
A váladékozás nem feltétlenül van összefüggésben a félheréjűséggel. Mindazonáltal érdemes lenne egy újabb vizsgálatot megejteni.
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
A jelenség - a leírtak ellenére - még is csak két dologgal lehet összefüggésbe: 1./ a kutya fizikailag és szellemileg nincs a korának megfelelő hatékonysággal lefárasztva, ezért "pótcselekvésként" csinálja amit csinál. 2./ a szexuális hormontermelődéssel,(pl. közelben kan kutyák provokálják, közeleg a tüzelés ideje, stb.) amit csak az ivartalanítással lehet megoldani. A kutya-riasztó sprayt érdemes kipróbálni, - de nagyon kevés esetben szokott tartósan használni !
Reménykedhetnek,ha a kolléga azt mondta,Látatlanban én az ő véleményét nem tudom megcáfolni,őt kell ismét megkérdzni.