81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
A lezajlott heregyulladás biztosan nem jár a fedezőképesség megváltozásával. Az egy más kérdés, hogy a termékenyítő képességben lehetnek esetleg zavarok, ha a gyulladás érintette a spermiuomokat termelő szöveteket. Ez azonban csak nagyon extrém esetben ér el olyan szintet, hogy az ivarsejt termelés erősen visszaessen. A lezajott heregyulladásnak biztosan nem lesz köze a kutya vérmérsékletéhez, viselkedéséhez.
1./ Ha a csonterősítés (főleg, ha nem röntgenkép alapján született a döntés) nem vezetett eredményre, - akkor illene tovább diagnosztizálni a tünetet. A fájdalomcsillapítást nem lehet még egy évtizedig csinálni ! Forduljon mozgás-szervi specialistához. 2./ Egyértelműen rangsor/dominancia probléma, (aminek feltehetően genetikai háttere is van, de nincs összefüggésbe azzal, hogy 10 alomtestvér volt !)- ami még az álom/regenerálódás időszekot is befolyásolja. Ajánlom figyelmébe a www.szuperKUTYA.hu programot és a "Félős és Agresszív kutyák" e-learning ismeretterjesztő oktatást: www.4tappancs.hu
A szembetegségek kezeléséhez, a korrekt diagnózis felállításához elengedhetetlen az alapos és szakszerű szemészeti vizsgálat, látatlanban nem lehet mondani semmit. A kamilla tea a sérült szemen valószínűleg nem fog segíteni. Javaslom az állatorvos felkeresését.
Kedves Érdeklődő! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hiszen itt kb. 10-20 oldalt tudnék írni a cicasántaság okairól, a teljesség igénye nélkül. Egy alapos és szakszerű vizsgálattal viszont valószínűleg hamar megállapítható a sántaság oka (trauma? fertőzés? egyéb szervi baj? stb.). itt talál Önhöz közeli ortopéd állatorvos: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Sajnos ezt akkor, ha az állat termékeny tojásokat rak.. előbb nem... Üdv-ÉVa