81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
Kedves Emese! Dogot lehet tartani, de sokat kell vele foglalkozni! Ha kinti kutya, akkor a fűtött kutyaház is ajánlott. Van egy cikkünk, igaz ugyan német dog, de természetre hasonlóak, gyerekek mellé is bátran vállalható:http://www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/nemet-dog-kisbaba-kisgyerek/1631/ Ebben a cikkben elfoglalt embereknek ajűúnlunk kutyákat:http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutyak-elfoglalt-embereknek/700/ Ha estleg bizonytalan, hogy melyik az önhöz illő kutyafajta, az alábbi cikk segíthet:http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutyafajta-kivalasztasa-165/1452/
Azért én mégiscsak egy sárgatorkú tojót ajánlanék. De, ha ezt elutasítja, legalább ne egy másik hímet vegyen a madár mellé. A rozella félék tojói jó alternatívák lehetnek, de a hímek akár agyon is verhetik. A királypapagáj tenyésztői ára mostanság már igencsak 50.000Ft alatt van(évekkel ezelőtt is csak a kézzelnevelt királyok kerültek többe, vagy a vevőt nézték "madárnak"). Ha valami megmagyarázhatatlan oknál fogva mégiscsak hím madarat szeretne, akkor a skarlátszárnyú lehet alternatíva.
Valószínűleg vastagbélgyulladása van a kiskutyának. Vigy állatorvoshoz, mert ez antibiotikumos kezelést igényel.
Valami bizonyára történt, csek legfeljebb Ön nem vette észre. Az általános szabály, hogy mindig egy alommal több legyen mint ahány macska, tehát, ha 2 macskája van, akkor 3 alom. A macska részéről ez: - vagy egy fajta birtoklási jelölés - vagy egészségügyi problémával összefüggő (cukorbetegség, vese- vagy vizeletúti probléma) - vagy valamilyen stressz okozta tiltakozás kifejezése Ignatia D30 Homeopátiás szer általánosságban javítja a macskák szobatisztasági problémáit, de a teljes tünetmentességhez a kiváltó ok kiderítése és megszüntetése lenne a megoldás.
A vese megbetegedései súlyos beszámítás alá esnek. Kezelésük nem könnyű, és a betegség lefolyása is rendszerint hosszadalmas. Az mindenesetre biztató, hogy az állat iszik. Egy hét koplalás után azért jó lenne, ha az állat táplálva is lenne, mert a hosszas koplalás máj problémákat is okozhat. Jó lenne, ha ismét felkeresnék az állatorvosukat, és a mesterséges táplálást, annak módját megbeszélnék vele (ha másképpen nem megy, infúziókra lehet szükség), különös tekintettel a vesediétára. Indokolt lenne egy vérvizsgálatot is elvégezni.