1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A tojás fogyasztásra vonatkozó várakozási időre ugyanaz érvényes, mint a hús fogyasztására. Vagyis kezelés után egy héttel ehetőek. A Levamisol az egyik legjobb termék ami kapható féregtelenítésre. Ha gazdasági szempontból nagy szükség van a tojásra, akkor a Garlex elnevezésű fokhagyma kivonatot tartalmazó készítményt ajánlom. 2-3 hetes kúra után a belső élősködők garantáltan eltávoznak, emellett gomba és baktériumölő, valamint általános immunerősítő hatása is van. A érdemes az aljzatot Zoolit(Zeolit) készítménnyel felszórni, mivel ez gomba és baktériumölő hatású a szagtalanítás mellett.
Zöldkagyló kivonatot tartalmazó készítmény több is kapható. Azt, hogy melyik a legmegfelelőbb, nem lehet megmondani, mert ez olyan kérdés, mintha azt kérdezné, melyik a legjobb autó? Kinek? Mikor? Milyen szituációban? Milyen vastag pénztárcával? Mindegyik jó, dönteni pedig legtöbbször egyéni szempontok alapján szoktak. Talán a kutyát kezelő (oltó) állatorvos kolléga többet tud ebben segíteni Önöknek. Mivel nem tudjuk, hogy milyen kutyája van, mennyi idős, mekkora, milyen testű, ivartalanított-e stb.... így segíteni sem nagyon lehet.. DE a szuper prémium táp mellett nem igazán kell semmilyen kiegészítő a kutyának. Ezt kapja? Javasolnám, szerezzék be dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvét, ebben szerintem sok hasznos tanácsot fognak találni, amelyek jó eséllyel útbaigazítják majd Önöket.
Nem tudom azóta hogy vannak a picik. Az anyának kell egy kis idő, míg beindul a teje. Azonban állatorvos is segíthet egy oxitocin injekcióval,ami megindítja az elválasztást. Ha előhasi - első ellő anya- akkor elég gyakran előfordul, hogy a törpék nem "jó" anyák. Azonban ez a további elléseknél már nem jellemző. Remélem jól vannak a picik...
Kedves Gazdi! Az biztos, hogy komoly baja van a tengerimalacnak, és azt udom tanácsolni, hogy lehetőleg 24 órán belül vigye el állatorvoshoz, mert nem biztos, hogy keddig életben marad. Bármit tehet vele, ha nem viszi el orvoshoz, nincs esélye a gyógyulásra. Az "ütemes" rángatózás oka lehet nehéz légzés, például egy súlyos megfázásnál. A nem evés oka is lehet megfázás, ugyanis ha a malacka tüdeje kezd megtelni folyadékkal, nem kívánja az ételt italt, mert nyeléskor még nehezebben kap levegőt. Emellett emésztési gond, belső gyulladás is okozhat csuklásszerű tüneteket, szó szerint görcsölhet a hasa, vagy hasi fájdalmak miatt remeg. Emellett idegrendszeri dolog is lehet. Tud rendesen menni, tudja emelni a fejét? Az, hogy az almot rágja, lehet az éhség jele, vagy idegességében vagy fájdalmában is tehet ilyet. Semmi jót nem jelent. Fecskendőből meg kellene próbálni egy kis cukros vizet itatni vele, legalább 4-5 ml-t egy itatáskor. Tengerimalac napi folyadékigénye 30-50 ml. Ha a fecskendőt elfogadja, zöldséges bébidesszertet adni víz helyett. De a kényszeretetés csak kiegészítő kezelés, ha orvos nem látja, hogy mi a baja és nem kap rá gyógyszert, valószínűleg antibiotikum kell neki, otthon akármit megpróbálhat vele, attól nem fog javulni az állapota. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Ez tipikusan egy olyan probléma, amit látatlanban egészen biztosan nem lehet megítélni és nehéz róla bármit is mondani. Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy pontosan mi is az, amit a kutyája ilyenkor csinál. Még az is könnyen lehet, hogy szó sincs betegségről, mindössze egy olyan légzési görcsről, mit amilyen a csuklás is. (Ami ugye nem betegség.) Szerintem nem szabad elhamarkodni a vélemény alkotást, várjon türelemmel. Amíg a kutya egyébként "jól működik", nem kell aggódnia. Hátha az idő múlásával még több információ derül ki, esteleg éppen az állatorvos előtt produkálja ezeket a tüneteket. Esetleg felvehetné videora (ma már az okostelefonokkal ez sem lehetetlen feladat).