1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A Lyme-kór általában jól kezelhető (3-6 hét antibiotikum), legtöbbször meggyógyulnak a kutyusok. A kezelés sikerességét vérvétellel is igazolni kell. Előfordul azonban, hogy gyógyszert kell váltani. Sajnos bélrendszeri panaszok előfordulhatnak (mint minden antibiotikum szedése esetén), probiotikum szedése ezért javasolt. Bizonyos savcsökkentők ugyanakkor ronthatják a doxiciklin felszívódását. Sajnos nem létezik 100%-os megoldás a kullancsok ellen, ezért bármelyik szernél "becsúszhat" 1-1 kullancs.
A kérdést nem igazán értem, mert ha jól számolom, akkor eddig is volt már 9 db tél és a kutya még mindig él. - A pokróccal előtte át kellene törölni, simítani, hogy jól átvegye a kutya saját szagát. - A jutalomfalat beszórást folytatni kellene. - Az autó ülés burkolatát, vagy legalább egy akkora felületét mint amekkora a kutyaház belső alapterülete, le kellene szedni és azt beletenni a kutyaházba. Valahogyan úgy, mint ha az lenne benne egy matrac. - Napközben mint engedelmességi gyakorlatot csinálni vele, pozitív megerősítéssel, hogy egyre több időt "MARAD !" - jon bent.
Kedves Gazdi! Ez az állapot csak alapos fizikális vizsgálat, esetleges kiegészítő vizsgálatok (RTG, UH) és pontos kórelőzmény ismeretében ítélhető meg. Kérjük, keresse fel állatorvosát mielőbb! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Esetleges sérülés, netán izgalmi állapot jele lehet. Alaposan nézze át a nimfa lábát, ha beágyazódott tüskét, idegen anyagot lát, vigye állatorvoshoz.
Váltson tápot! Üdv