146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Szövődmény léphetett fel az orbánc miatt, ki kell hívni az állatorvost!
Kedves Gazdi! Azt tanácsolhatom, hogy feltétlenül keresse fel a műtőorvost a kutyával és ha ő mindent rendben talál, akkor mindenképpen fizioterapeuta segítségével kezdjék meg a rehabilitációt: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Nagyon fontos a kíméletes és fokozatos terhelés, nem 30 perces úszással kezdjük a műtött láb terhelését, főleg ha fájdalmas az ízület és sorvadt az izomzat. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta http://ebfizio.hu/ http://www.facebook.com/ebfizio
Kedves Gazdi! Mindenképpen hasznos és fontos lenne a kutyus fizioterápiás kezelése. Rengeteg gyakorlat, fogás alkalmazható, azonban ezeket csak szakképzett terapeutától érdemes személyesen megtanulni. Ezen az oldalon keresgélhet köztük: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Sok kiegészítő módszer is létezik még a minél sikeresebb és gyorsabb rehabilitáció érdekében a kutya állapotától függően (TENS, mágnesmező terápia, hidroterápia). Ezekről is a fenti szakemberektől érdeklődhet. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta Tel.: +36 70 3866285 http://ebfizio.hu/ http://www.facebook.com/ebfizio
Kedves Gazdi, azonnal állatorvoshoz, meg kell vizsgálniaz egyéb tüneteket is, mint például gyengeség, hasmenés, letargia, hányinger, böfögés, puffadás, hasi fájdalom régió, sápadt íny és az étvágytalanság.... Otthon ne kezelje találgatásra.
A féreghajtás átmeneti - max 1-2 napig tartó - hasmenést okozhat ugyan, de ennél hosszabb ideig nem. Ha a hasmenés már 4 napja tart és a cica állapota közben romlik akkor itt már nem a féreghajtó esetleges mellékhatásáról hanem a bél gyulladásáról lehet szó,ezért azt javaslom hogy vigye el egy állatorvoshoz, a kamilla teától itt már biztos gyógyulás nem várható