146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Kedves Kérdező! Igazat csak egy alapos orvosi vizsgálat mondhat! Keressen fel egy állatorvost a kandúrjával! Dr Puskás Gábor
A házi kosztot mindig keverje össze egy adag száraz táppal, néhány percig hagyja állni, hogy a száraz táp megába szívja a másik szagát és nedveségét. Mindig a száraz táp legyen a nagyobb mennyiség. Amikor kezsedi a tálból az ételt, azonnal vegye el a tálat és tegye el, - fél óra múlva kínálja föl ismét. Vagy, … szüntesse meg - legalább átmeneti időre - a házi kosztal való táplálást.
A kiskutya oltása ebben az életkorban megköveteli a pontos időpont betartását, így hozzá célszerű igazítani a cicák oltatását is. Ehhez képest az, hogy a cicák az éves ismétlést 1-2 héttel hamarabb vagy később kapják meg, lényegtelen eltérés. Úgyhogy nyugodtan viheti egyszerre a 3 állatot oltásra. De mivel a kutyának ezzel a 3. oltásal még biztosan nem ér véget a kölyökkori sorozat, őt biztosan kell még vinni újra, és így a november elején esedékes cicaoltás akár maradhat is az eredeti időpontban.
Ki kellene vizsgáltatni a kutyát elsősorban a prosztatára figyelve, ilyen idős korban több minden előfordulhat, de ez csak egy alapos vizsgálat után derülhet ki
A leírtak alapján valóban erős a gyanú, hogy nyaki porckorong-sérve van a kutyusnak. A kutyát meg kell röntgenezni és valószínűleg operálni.