1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A képeket nem tudom megnyitni, vizsgálat nélkül pedig nem tudom megmondani, mi lehet az ott a feneke környékén. Részletes kivizsgálás javasolt, ha a jó étvágy ellenére sem hízik (röntgen, vérvétel, ultrahang).
Kedves Tünde! Leveléből nem derül ki, hogy hol van a nyusziban a tályog, mekkora, és milyen állapotban van! Ezért csak általánosságban tudok válaszolni: - Hepar sulphuris D3-D6 kétóránként 1-2 napig serkenti a gennyképződést, érleli a tályogot, amíg az magától meg nem nyílik. - Myrystica sebifera D3 naponta többször „homeopátiás kés”, ha spontán nem törne fel a tályog. - Silicea D6-D12 napi 2x a teljes tisztuláshoz és a hegmentes gyógyuláshoz; napi 3x nehezen gyógyuló sipolyoknál. Ha további kérdése van, ill. segítségre lenne szüksége, kérem, hívjon: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Viki! Kérédésre Kovácsné Szalay Mária husky tenyésztő válaszolt: A husky családszerető fajta, hiszen falkakutyák, de ebből adódóan erős a rangsor érzetük, így a gyerekek mindig a rangsor aljára kerülnek. Nekem volt olyan huskym, amelyik nem kedvelte a gyerekeket, volt amelyik közömbös volt, és 2 olyan husky is volt, illetve a mostani huskym kifejezetten szereti a gyerekeket. A huskyk alaptermészete kedves, elfogadó. Véleményem szerint sok múlik a nevelésen, feltétlen iskoláztatni kell, és ha lehet a gyerekeket is be kell vonni.A husky nagyon értelmes fajta, de elég makacs, és önálló, kizárólag udvarba nem javasolnám tartani igényli a szoros kapcsolatot a családdal. Ha nem érzi a családot falkának, akkor szökős lehet. Házőrzésre nem alkalmasak. Ha a cél jó házikedvenc, és házőrző is legyen, akkor nem a husky a jó választás, pl a pireneusi hegyikutya jó házőrző, és nagyon kedves a gyerekekhez. Ha bővebb információt szeretnének, nyugodtan keressenek meg. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/tenyesztok/szalay-kovacsne/35/ Pireneusi hegyikutya:
Kedves Margit! Érdemes lenne utánamenni a problémának. Laboratóriumi és műszeres vizsgálatokkal (UH, endoszkóp,Rtg) feltérképezhető a probléma és megtalálható a megoldás. Keresse állatorvosát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Zsófia! Sajnos nem csak az emebereknél, de a kutyák körében is egyre terjed az allergiás megbetegedés. Az allergia kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen a homeopátia, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést ígényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség az állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb javulást azonban egy komplex méregtelenítő, tisztító és deszenzibiláló kúrával érhetünk el. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok: Dr. Kopócsi Andrea