2051. A holló a halál hírnöke?
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A fácán többnyire a földön tartózkodik, de nagyon hamar felszáll ha megriasztják.
Sok védelmi programot létrehoztak, hogy megmentsék a súlyosan veszélyeztetett szibériai tigrist, amelynek száma pár százra csökkent a vadonban. Ez a hatalmas állat magányosan él, bár a kölykök sokáig élvezhetik anyjuk védelmét és gondoskodását.
Az óriáspandák száma sajnos nagyon alacsony. A védetté nyilvánítás hatására sikerült megakadályozni kipusztulásukat, de még mindig rendkívül veszélyeztetett állatok. Szabadon mindössze körülbelül ezer példány él.
A jól ismert fekete-fehér óriáspanda távoli rokona, a vörös panda magányos teremtmény, amely a nepáli, mianmari és a közép-kínai erdőkben honos.
Tipikusan olyan kérdés, amire egyéb "fogódzók" nélkül nagyon nehéz válaszolni. Nem "megoldást", csak ötleteket adok. A kialakult kórképhez mindenképpen lehet köze annak, hogy az állat nem tüzel! Persze nem zárható ki a táplálék allergia sem. De a bolha allergia is okozhat ilyen tüneteket, csakúgy mint a pajzsmirigy hormon zavar. Úgy gondolom, hogy (ha nem akarják az állatot tenyészteni), akkor ideje lenne ivartalanítani. Nem tenyészcélú tartás esetén ez amúgy is indokolt. A műtét előtt érdemes egy vérvizsgálatot csinálni, melynek során a pajzsmirigy hormon szint meghatározását is kérném! Ha mindezek rendben vannak, akkor a táplálék allergia kizárása lehet a következő lépcső. A Happy Dog tápcsalád (német) Africa tápja strucchúst tartalmaz. Ezzel szembeni allergiának Európában viszonylag kicsi a valószínűsége. (Persze vannak más hypoallergén tápok is. Nálam az említett táp bevált.) A táplálék allergiás állatok legnagyobb része ennek a tápnak (kizárólagos) etetése mellett rendszerint gyógyul. A folyamatos (rendszeres) bolha elleni preventív (megelőző) kezelés (csepp vagy nyakörv formájában) természetesen alapkövetelmény ebben az esetben. Sajnos a bőrgombásodás sem kizárt, de ezt egy egyszerű bőrkaparék mintával diagnosztizálni lehet.
Válaszom egyszerű és rövid: szerintem nincs.
- Az ÚJ kiscicáknak más a szaguk, méretük, formájuk, - tehát ezért gyanús idegenekkét kezeli a kutya ! - Amit Ön csinál azzal megjutalmazza, ezért megerősíti a kutyát abban a cselekvésében, hogy továbbra is gyanúsan kezelje a cicákat. Egyenlőre nem zsákmányt lát bennük, de ha a cicák majd szaladni, menekülni fognak a kutya előtt, - akkor fogja (ösztönösen) potenciális zsákmánynak tekinteni. - Igen ha nem kezeli szakszerűbben, akkor veszélyt jelenthet. (http://bolthely.hu/4tappancs/id/00089_Dr__Gabriela_Lehai__KUTYA-MACSKA_BARATSAG) - Sehogy nem lehet előre megbizonyosodni arról ami még soha nem történt meg. - A gazdik által 'akaratos'-nak mondott kutyákat mi kutyatrénerek 'neveletlen'-nek hívjuk.
Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz, akár máshoz is, minta kinél korábban voltr!
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. A több hónapja tartó étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Féreghjtás is szükséges lehet. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!