241. Állathoroszkóp: skorpió (október 24-november 22.)
A Skorpió jegyében született állatok olaszos temperamentumú, heves, indulatos állatok, csipetnyi tudathasadásos beütéssel.
A Skorpió jegyében született állatok olaszos temperamentumú, heves, indulatos állatok, csipetnyi tudathasadásos beütéssel.
Semmi sem igazolhatja a kozmetikumoknak vagy bármely összetevőjüknek állatokon való tesztelését. Csakis úgy bizonyosodhatunk meg arról, hogy egy készítmény az emberre nézve ártalmatlan, ha embereken próbáljuk ki. Ezt teszi a LUSH is!
A Nyilas jegyében született macska elbűvölően kedves, mókás, szabadságot kedvelő állat. Született minitigrisként ajtón kívül, a szabadban érzi magát a legjobban.
A Bak jegyében született macska türelmes és körültekintő. Állhatatos és céltudatos. A Bak jegyében született kutya egyetlen morgás nélkül nyújt segítő mancsot.
Szabadnak születtek, szökési technikájuk figyelemreméltó, ezért Vízöntő állatok tartásakor célszerű beruházni egy GPS jeladóba.
Szerintem egy aranyhörcsögre "ráillenek" a kritériumok. De ne temessük még az egérkéket sem!
Alapos állatorvosi vizsgálatot javasolhatok. Lehet, hogy táplálékváltásra is szükség lesz.
Először is visszakérdeznék: megvan mindkét heregolyója a kutyusnak, tapinthatóan a herezacskóban? Ugyanis a miniatűr fajtáknál igen gyakori a rejtettheréjűség, mely gyakran vezet aggresszivitáshoz. Ilyenkor különösen sokat segít az ivartalanítás, de lehetséges, hogy egyébként is nyugodtabbá válik. A másik fontos dolog a kutya nevelése, tudatosítani benne, hogy ki az úr a háznál!
A fogkövesedés hasonló tünetekkel jár, mint a leírtak, ezért gyanítom, hogy ez a baja a kutyusnak. Javasolom az ultrahangos fogkőleszedést, és utána valamilyen fogkövesedést megelőző készítményt (pl. Orozyme paszta, Doggy frize tbl.) és főleg száraz tápot, lehetőleg Eukanubát, mert ebben van fogkőmegelőző adalék anyag. Ha súlyos az eset, akkor javasolt a fogkőleszedés után a Stomorgyl tbl. adása, hogy a szájhigiénét javítsuk.
Állatorvos csak akkor javasol(!) túlaltatást, ha az állat szenved és nincs remény a gyógyulásra! A leírt tünetek és az állat kora miatt tényleg elképzelhető, hogy az "öregség" a fő ok. Mégis azt javasolnám, mutassa meg állatorvosnak személyesen!