3251. Madárhangok videóval
Ha elég sokat figyeled a különféle madárfajokat, játszi könnyedséggel azonosítani tudod majd a madárhangokat. A madárhangok nyugtatnak, próbáld ki!
Ha elég sokat figyeled a különféle madárfajokat, játszi könnyedséggel azonosítani tudod majd a madárhangokat. A madárhangok nyugtatnak, próbáld ki!
A szarka egy kis – közepes méretű madár. Legközelebbi rokona a varjú, de a szarkának jól megkülönböztethető fehér-fekete tollazata van, amely könnyen észrevehetővé teszi őt.
Melyek azok a természetben előforduló mikroorganizmusok, amelyeket a ponty megeszi? Ha tudod a választ, akkor alkalmazhatod is pontyozáskor. Egy kicsit túlzás azt mondani, hogy a ponty bármit megeszik.
Az ázsiai ponty jelenléte a Mississippi folyóban problémát jelent. A Mérnökök Egyesületének legnagyobb félelme az, hogy észak felé vándorolnak, a Nagy-tavak felé.
A vadkacsák mindenevők. Az emberekhez hasonlóan, a legtöbb vadkacsa mindenevő, ami azt jelenti, hogy szükségük van egy növényekben és állatokban gazdag vegyes étrendre.
A végleges fogak letörése előfordulhat. A sérült fog pótlására van lehetőség, de vállalni kell a vele járó hosszadalmas fogászati kezelést és a költségeket, valamint számolni kell azzal, hogy a pótolt rész még könnyebben sérülhet. De ahhoz, hogy bármit lehessen mondani, meg kellene vizsgáni a cicát. A bűzös szájnak több oka is lehet, azt is mindeképpen meg kellene nézetni.
Én nem javasolnám, az otthoni varratszedést. Szerintem egyeztesse le a kollegával, hogy mikor mennének, és altatásban távolítsák el a varratokat. Van többféle megoldás erre, létezik többféle altató/nyugtatószer... Innen a számítógép mellől sajnos nem tudok segíteni, hogy melyik csomót vágja el, ugyanis az orvosok sokféle bőrvarrási technikát alkalmaznak. Amúgy pedig nem hiszem, hogy otthoni környezetben stresszmentesebben menne a beavatkozás. Az a tapasztalatom, hogy ilyen helyzetben sokkal nagyobb a sérülésveszélye mind a gazdinak, mind a kedvencének...
Egy vér labor vizsgálatot csináltatnék legalább, és ha kell, hasi ultrahang vizsgálatot, mert az étvágytalanság sok betegség tünete lehet és a hasi folyadékgyülem sem csak szívbetegség miatt alakulhat ki.
Több oka is lehet a duzzanatnak! Ha gyorsan növekedett, akkor a legvalószínűbbnek egy tályogot tartok, aminek a kiinduló pontja lehetett egy szúrás, csípés, de akár gyulladás is. Sokszor a szúrás helyét is azért nem találjuk meg, mert már régen begyógyult mire a tályog meggyűlt gennyel. A másik ok ami valószínű lehet, már sokkal rosszabb, mivel ebben az esetben a daganatra gondolnék. Ritkán még a nagyon-nagyon gyors növekedés is lehetséges. Ebben az esetben már minden attól függ, hogy milyen típusú daganat, jó, vagy rosszindulatú, műthető-e. A tályog esetén azt meg kell nyitni, kitisztítani, és antibiotikum kúrát kell a kutyusnak szednie. Megpróbálhatják otthon meleg-langyos kamilla teával borogatni a duzzanatot hátha kifakad, de a legjobb a kutyus szempontjából is, mégis az orvosi vizsgálat és ellátás lenne. Azért is volna ez a legjobb választás, mert ha esetleg tényleg daganat, akkor nem mindegy, hogy az mikor derül ki. Egy gyors növekedésű tumor esetén bizony napok is számítanak!
Oka lehet genetikai vagy gyulladásos eredetű, de ennyi idősen már el szokott kezdődni ez a folyamat. Én azért javasolnám, hogy állatorvos is vizsgálja meg, mert ha fogkő/fogínysorvadás van a háttérben, az kezelhető.