326. Érdekességek a fülemüléről (Luscinia megarhynchos)
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
Megjelenik a háziállat.hu szaknévsora nyomtatásban, 50 000 példányban. Itt az állatorvosok, kozmetikák, iskolák, szakboltok, patikák és panziók listája!
Borneói orángután kölyök néz szembe az olvasóval a Vadon magazin legújabb számának címlapján. Borneón igen nagy a fajgazdagság, s e sziget méltán nevezhető a különleges állat-és növényvilág utolsó menedékének.
Lihegő kutyák és méginkább kitikkadt gazdáik népesítették be egy fél napra a Városligetet.
Az idézet Bazsó Gábor vizslatulajdonostól származik, aki talán a legpontosabban fogalmazta meg azt a tanulságot, mely április utolsó vasárnapján a Pilis-Visegrádi hegységben rendezett kiránduláson levonható volt.
Előfordulhat a bak harapásától, azonban, ha hetekig megmarad, akkor érdemes egy orvosnak megmutatni...
Sajnos a daganatok kiújulása mutatja azt, hogy ez bizony rosszindulatú folyamat. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) ilyenek. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal.
Kedves Gazdi! Azt megállapítani, hogy időskori hallásromlásról van-e szó biztosan csak állatorvos tudja, így javasolt a kutya kivizsgáltatása. Öreg kutya gondozása >>Kutya öregedés >>
Üdvözlöm! arról nem is beszélve, hogy vágással helyrehozhatatlan A deguk "fogas" problémái ennél azért jóval bonyolultabb témakör sajnos. Általában az elülső fogak túlnövésének hátterében a jóval hátrébb elhelyezkedő örlö fogak rendellenes túlnövése áll. Az elülső metszőfogak levágása tehát ezen a problémán rendszerint nem segít...károkat okozhatunk a deguk fogainak gyökerében...( a fogakat csiszolni kell) Amennyiben a metszőfogak nem érnek össze a degu nem, vagy nehézkesen tudja csak felvenni a táplálékát. Abban az esetben ha a degunak bármilyen problémája van az örlőfogaival, eleve nehezen eszik... ami életveszélyes állapot egy ilyen kis növényevő esetén. Tehát összegezve érdemes lenne egy egzotikus állatok gyógyászatával foglalkozó kollégához eljuttatni a degut, hogy ő altatásban megvizsgálhassa és csiszolással korrigálhassa a fogait, ezek után várható jobban lét. Üdvözlettel -Éva
Kedves Érdeklődő! Attól függ, van azért ennél jóval jobb kutyatáp.