326. Érdekességek a fülemüléről (Luscinia megarhynchos)
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
Megjelenik a háziállat.hu szaknévsora nyomtatásban, 50 000 példányban. Itt az állatorvosok, kozmetikák, iskolák, szakboltok, patikák és panziók listája!
Borneói orángután kölyök néz szembe az olvasóval a Vadon magazin legújabb számának címlapján. Borneón igen nagy a fajgazdagság, s e sziget méltán nevezhető a különleges állat-és növényvilág utolsó menedékének.
Lihegő kutyák és méginkább kitikkadt gazdáik népesítették be egy fél napra a Városligetet.
Az idézet Bazsó Gábor vizslatulajdonostól származik, aki talán a legpontosabban fogalmazta meg azt a tanulságot, mely április utolsó vasárnapján a Pilis-Visegrádi hegységben rendezett kiránduláson levonható volt.
A lakásban tartott kutya valóban több odafigyelést, sétát és játékot igényel, mint a lakásban egyedül tartott cica. A klausztrofóbia nem jellemző a macskákra, rendszerint jelzik, ha simogatást, foglalkozást igényelnek, egyébként a nap nagy részét pihenéssel, alvással töltik. Manapság számos olyan macskajáték, többszintes, karomkoptatóval is ellátott macskaház kapható, amivel le tudja foglalni magát a cica az egyedül töltött órák alatt.
Lehet, hogy bolhás. Többnyire akkor csinálják ezt. Kellene neki venni cseppentős bolhairtót (állatpatika!)! Ha mégsem múlik a vakaródzás, akkor azt javaslom, vigyék el állatorvoshoz.
Egyedfüggő, de szerintem hamar megszelídül. Pár nap, egy hét és ki sem lehet majd zavarni a gazdi öléből! Mindenképpen nyugodtság és türelem kell hozzá, nem szabad erőltetni a barátkozást, rá kell hagyni a macsra a kezdeményezést. A macskák ilyenek!
Szerintem átvette a házőrző szerepet és mivel fél, folyamatos ugatásával próbálja jelezni, hogy ő ott őrzi a házat.
Szerintem nem igaz! Azért lehet ez a tévhit, mert általában benti cicákról van szó, ritkán mennek ki és akkor sem merészkednek messzire. Ha tartósan kinti életmódot folytatnának, ők sem lennének "különbek" :) És láttam én már csavargástól rendesen lepusztult sziámi cicát!