326. Érdekességek a fülemüléről (Luscinia megarhynchos)
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
Megjelenik a háziállat.hu szaknévsora nyomtatásban, 50 000 példányban. Itt az állatorvosok, kozmetikák, iskolák, szakboltok, patikák és panziók listája!
Borneói orángután kölyök néz szembe az olvasóval a Vadon magazin legújabb számának címlapján. Borneón igen nagy a fajgazdagság, s e sziget méltán nevezhető a különleges állat-és növényvilág utolsó menedékének.
Lihegő kutyák és méginkább kitikkadt gazdáik népesítették be egy fél napra a Városligetet.
Az idézet Bazsó Gábor vizslatulajdonostól származik, aki talán a legpontosabban fogalmazta meg azt a tanulságot, mely április utolsó vasárnapján a Pilis-Visegrádi hegységben rendezett kiránduláson levonható volt.
Több teknős együtt tartása során elkerülhetetlenül rangsor alakul ki az állatok között. A rangsorban feljebb álló egyed elnyomja az alatta lévőt, ami folyamatos stresszhatást okoz számára. Ennek következtében sérülékenyebbé válik az adott állat (növekedés lelassul, betegségekkel szemben fogékonyabbá válik, stb.) A probléma csak súlyosbodhat, ha jelentős méretbeli különbségek is vannak az állatok között. Első körben érdemes megpróbálni külön etetni a két teknőst. Ha ez nem válik be a külön tartás is felmerül. Nem szabad elfelejteni azonban, hogy valamilyen betegség is okozhatja az étvágytalanságot (akár a stressz következményeként). Ilyenkor állatorvosi segítségre is szükség lehet.
Paraffin olajat szájon át, 0,5-1 decit, akár többször is. Amennyiben nem oldódik meg, állatorvoshoz kell fordulni.
A vízipálma mérgező. Állatkereskedésben lehet venni olyan vízinövényeket, amiket adhat az ékszerteknőseinek.
A bőrgyógyászat sajnos tipikusan az a terület, amit "látni kell". A csíkos jelleg nem tipikus kinézete egyik bőrbajnak sem, hacsak nem a vakarózás miatt lett ilyen alakú; a piros kiütések bőrgyulladásra utalnak. Azt tudnám javasolni, hogy Milbemax tablettát próbáljon vele megetetni, 2 alkalommal, 2 hetes időközzel. Ez a tabletta egy széles spektrumú féreghajtó, amivel kezelhet még esetleges atkaságot (rüh), bolhásságot, előnye még, hogy nagyon apró, könnyű "belecsempészni" a cica ennivalójába... Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
A tünetek alapján a macskájának, valószínűleg vírusos (calici, herpes) "náthája" van. Sajnos gyógyszeres kezeléssel a betegség nem gyógyítható, de tünetmentessé tehető. Tapasztalatom szerint az ilyen állatok idővel elaltatásra kerülnek a súlyosbodó tünetek miatt. A gyógykezeléshez hozzátartozik, az állat immunrendszerének megerősítése erre kifejlesztett szerekkel, amiket állatpatikában be tud szerezni.