81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
Szerencsére az ellés ezek szerint rendben lezajlott. Maradandó károsodása már nem lesz a kutyusnak ebből. A szoptatás alatt érdemes kalcium tablettával kiegészíteni az étrendjét. Egyéb teendő nincs.
Általában 1liter/cm értéket határoznak meg, de ez nagyon függ a halfajtól. Neonhalakból(2cm/hal) akár 100-120 egyedet is telepíthet, míg kifejlett vitorlásból, ha a testhusszuk csak 10cm, akkor is 4-6 egyedet legfeljebb. Javasolni szoktuk első akváriumnál valamely már működő, beállt akvárium élővilágának másolását, a neten számos példát találhat.
Számtalan betegség okozhat ilyen problémákat. Lehet, hogy például porckorong sérv áll a háttérben. El kéne vinni állatorvoshoz vizsgálatra.
Kedves Gazdi! Szinte biztos, hogy allergia van a tünet hátterében. Sajnos csak vérvizsgálattal lehet megállapítani, hogy mikre érzékeny a kutyus (meg kell nézni sok táplálék alkotó, virágpolleneket, házi poratkákat, stb.). A vizsgálat elég drága, de nagyon hasznos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc ww.vetlabor.hu
Kedves Edina! Kutyáknál a párzás és a kölykezés körüli folyamatok nem olyan magától értetődő módon történnek, ahogy azt sokan elképzelik. Teljesen egészséges szukánál is tapasztalunk olyat, hogy "nem áll meg a kannak". Az Ön által tapasztalt kölykezés körüli problémák már komolyabbnak tűnnek, így mindenképp egy átfogó szaporodásbiológiai kivizsgálást javasolnék, ha a jovőben szeretnének még kölyköt a szukától. Vírusfertőzések, hormonháztartásbeli problémák sokszor okozhatnak vetélést, ellés körüli elhullást. Amennyiben tenyésztői szándékuk nem komoly, a mihamarabbi ivartalanítását javasolnám mind a kannak, mind a szukának, mert ezzel pozitívan befolyásolhatjuk időskori egészségüket. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor