91. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
Nehéz erről a történetről bármi okos véleményt mondani, leginkább azért, mert csak az egyik oldal elmondásából ismertük meg az esetet. A tapasztalatom szerint ilyenkor sok függ attól is, miről is esett szó (vagy esett-e egyáltalán szó) a kezelőorvosával történt beszélgetésekben. Ha az eddigi kezelések nem vezettek tartós és egyértelmű javuláshoz, akkor tovább kell kutatni az okokat, tovább kell vizsgálni a kutyát. Ha a jelenlegi kezelő orvosainak nem jutnak eszébe továbblépési lehetőségek, akkor esetleg váltani kell, meg kell mutatni másoknak is, vagy el kell vinni pl. bőrgyógyászati szakrendelésre (mondjuk az egyetemi klinikára). Előbb-utóbb csak megszületik a valós diagnózis.
Kedves Gazdi! Igen, általában nem ajánlott fürdetni a malacot, ha bármilyen seb van rajta. De érdekes, hogy a heg 3 hét után sem esett le, a malacoknál azért 2 hét alatt be szokott gyógyulni. Nagyon jó hatású varratoknál, sebeknél a Contractubex gél, jó hámosító, ezzel lehetne kenni naponta kétszer, amíg el nem múlik a heg, jól gyorsítja a gyógyulást. Csak ha meggyógyult, utána fürdetni. Ha valami szennyeződés van rajta, langyos kamillateával le lehet mosni az adott területet. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Gazdi! A kutya allergiás viszketegségének számtalam oka lehet (pollenek, poratkák, gombaspórák, ételek stb.). Ennek kiderítése csak vérből végzett részletes allergia vizsgálattal lehetséges és megoldást is ez szolgáltat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha a vérömleny következtében kialakult zsugorodás, un: "karfiol fül" jött létre, akkor nem lesz már a régi a füle.
A kutyáknál allergiát válthatnak ki az ápolószerek, az ételek és pollenek vagy rovarharapások is. Az kutyáknál az allergia legfőbb tünetei a szüntelen vakarózás és csúnya kiütések a bőrön. A kortikoszteroid segíthet a viszkető kiütések ellen, de a leghatékonyabb eljárás az, ha azonosítjuk az allergiát kiváltó dolgot, és ezután megpróbáljuk elkerülni, hogy a kutyánk kapcsolatba kerüljön vele. Érdemes lenne megmutatni a kiskutyát állatorvosnak! Érdemes hozzá fordulni:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/dr-szaniszlo-ferenc/284/ Olvass tovább! Bőrgyulladás kutyáknál: mit tehetünk ellene?