6. RÁGCSÁLÓ SZORTIMENT (x)
Táplálékkiegészítő és citrom illatú alom... Manapság már rágcsálóink is luxuskörülmények között élhetnek+
Táplálékkiegészítő és citrom illatú alom... Manapság már rágcsálóink is luxuskörülmények között élhetnek+
Bemutatunk egy törpenyúl-tenyészetet: János és Beatrix mesélnek a kisállat-tenyésztői munka örömeiről és nehézségeiről is.
Legalábbis néhány miniszterelnöki idézetet vártunk volna a hétvégi díszmadár-kiállítás beszélni tudó papagájaitól. Tengerimalac és szökési akció azért volt.
Az állat jókedvre deríti az embert, különösen akkor, ha az előbbi szőrös, az utóbbi pedig kedélybeteg. Lássuk, hogyan működik a produkció!
Gerendély Ágnes festőművész szereti a természetet, így szívesen választja képei témájául mind a fákat, bokrokat, mind az állatokat, de talán az állatábrázolás áll hozzá a legközelebb. Hobbijáról és munkájáról kérdeztük a művészt.
Sok betegségnek lehet ilyen (zihálásos) tünete. Leggyakrabban tüdőgyulladás okozhat ilyet, aminek súlyos következménye is lehet! Éppen ezért mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a malacot!
Nemigen lehett erre megtanítani, de normális esetben nincs is szükség rá! Hiszen utcán sétáltatni elég kockázatos és felesleges vállalkozás, a lakásban meg nyugodtan szaladgáljon! :)
Esetleg meg lehetne próbálkozni az összeszoktatásukkal. Felügyelet mellett rövid, majd egyre hosszabb időre össze kellene engedni őket. Ha továbbra is agresszíven viselkednek, akkor jobb lenne külön tartani a tengerimalacokat.
Én szívem szerint nem javasolnám, hogy tengerimalac is legyen a lakásban a cicák mellett. Ugyanis két macska potenciális veszélyt jelenthet malackára nézve, főleg ha felnőtt cicák és nem volt rajtuk kívül más állat a lakásban. Vagy a tengerimalacot egy állandó zárt terráriumbam kell hogy tartsa, ami szintén probléma a tengerimalac szemszögéből.
A vetélésnek számtalan oka lehet, hogy melyik okozhatta, nagyon nehéz eldönteni. Ilyen okok a következők: tartási problémák (stressz!, zsúfoltság, higiéniai problémák), takarmány eredetű okok (gombamérgek, egyéb mérgezések, hiánybetegségek), fertőző eredetű vetélés (baktériumok, vírusok, gombák), magzati eredetű okok (túl sok vagy túl kevés magzat, rendellenes fejlődésű magzatok), esetleg más, az anyával veleszületett rendellenesség (ritka).