146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
A magyar jogszabályok értelmében magánszemély nem kaphat engedélyt az európai faunából származó vadonélő védett fajok tartására, meg akkor sem, ha már nem helyezhetők vissza a szabadba. Az ilyen madarak további sorsáról az államapparátus által irányított hatóságok és állatkertek kötelesek gondoskodni. Hogy ezt miként teszik, az az egyes vezetők és alkalmazottak lelkiismeretétől függ. Magánvéleményemet inkább nem írom le minderről, csak megjegyzem, az európainak tartott morál és hozzáértés, nem minden esetben jellemzője a hazai "természetvédelemnek". Vagyis nem adhatok olyan tanácsot, hogy vegyen lisztkukacot, viaszmolylárvát, etessen lédús gyümölcsöket, télen fagymentes helyen kitelel. Így csak azt javasolhatom vigye be állatkertbe, madárkórházba, adja át természetvédelmi hatóságnak.
Az ivartalanítás csak az egyik tényező, - én mindenképpen javaslom !!! - függetlenül a kutya nemétől. (ezt nem írta) A többi tényező: - elkényeztetés - tartási körülmények - nevelés/tanítás - falkarangsor - domináns megnyilvánulások kezelése A kedves állatorvos kollégának üzenem: nem késő még, pótolja tudástárában a kutyák élettani- és viselkedési megnyilvánulásainak kiváltó okait, azok megszüntetésének lehetőségeit.
Üdv, Ez egy király vagy tarajos teknős néven futó állat... További infót az alábbi linkeken lehet róla olvasni: http://www.haziallat.hu/terrarium/hullo-fajok/mississippi-teknos-tarajosteknos/1797/http://www.teknosinfo.hu/tarajos/tarajos.html -Éva
Az én egyik sajátos "mániám", hogy a legjobb csonterősítő a természetes csont. Ezt porokkal, tablettákkal csak utánozni lehet. Én azt ajánlanám, érdemes lenne rászoktatni rendszeres csont fogyasztásra (pl. a csirkenyak nagyonideális szokott lenni). Az állkapocs méret eltérésen már nem hiszem, hogy lehetne segíteni. A fehér színt sem kötném össze az immunrendszer minősítésével. Ami pedig a vissza-visszatérő bélpanaszokat illetei, nos, embereknél is vannak érzékenyebbek, akik bármikor, bármitől hasmenést kapnak. Kutyák között is sok ilyen van. Ez önmagában nem ok a pánikra. A stabil étrend (nem jó gyakorta változtatni azon, amit eszik) sokat segíthet a megelőzésben.
Kedves Tímea! Nagyon sajnálatos az eset. Azt biztosan megmondani, hogy hasnyalmirigy vagy veseelégtelenség miatt halt meg a a kutyus csak boncolással lehetett volna tisztázni. Üdvözlettel és együttérzéssel Dr. Háziállat