146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Ha a nőstény teknős nem talál megfelelő helyet tojásainak lerakására, vagy a tojásrakás közben megzavarják, akkor magában tarhatja a tojásait. Ha ez a visszatartás sokáig tart, akkor a teknős megbetegedéséhez, vagy akár elpusztulásához is vezethet. Anőstény évekig apetevezetékében tarthatja a spermiumot, és maga dönti el, hogymikor tekmékenyíti meg vele a tojásait. Egy nőstény már az előző párjától is megtermékenyülhetett, és anélkül is lerakhatja tojásait, hogy egy hímmel kapcsolatba került volna. Ez azt jelenti, hogy a tojásvisszatartás akkor is előfordulhat, ha a nőstényt egyedül, vagy más nőstényekkel tartjuk együtt. Tojásrakás előtt a nőstény már nyugtalanná válik, ami nem tart egész napon keresztül, de mégis észrevehető.Ha a tojásvisszatartás sokáig elhúzódik, vagy a teknős nagyon közömbössé válik a külvilág ingereire, akkor vigyük el állatorvoshoz. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem csak a tojásvisszatartás okozhat ilyen tüneteket. Néha egyéb betegségek, például szorulás/ bélsárpangás is, hasonló módon jelentkezhetnek. Mindenképpen ajánlott az állatorvos felkeresése!! Őket ajánljuk, amelyik közelebb van Önhöz: http://11.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/szolgaltatas/graf-doktor-allatorvosi-rendeloje http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/ http://www.univet.hu/hu/betegellatas/klinikak/egzotikus-allat-es-vadegeszsegugyi-tanszek-klinikaja/
Kedves Gazdi! A sebes területről bőrkaparék mintát kell vetetni és megnézni, hogy milyen kórokozó vagy allergia okozta az elváltozást. Csak így szabad kezelni. A papilloma/szemölcs/, vírusos eredetű. Ha csak pár van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/. Érdemes tehát mielőbb állatorvoshoz fordulni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Nem sötét a vizelete? Volt benne kullancs mostanság? Biztos nem babézia? A gyors vérvizsgálat indokolt lenne. A kezdeti stádium általában jellegtelen babéziás fertőzésnél. Kedvencünk bágyadt, étvágytalan, nem játszik, egész nap csak fekszik. A levertség az esetek legnagyobb részében a magas láztól van, amely végig kíséri a betegséget. Sokszor jelentkezik hányás, ritkábban idegrendszeri problémák. A legjellegzetesebb, ami minden tulajdonosnak feltűnik, hogy állatuk sötét barnát vizel. Ez a szétesett vörösvérsejtek következménye, mert azok a vesén keresztül a vizelettel távoznak. A betegség előrehaladtával az eb egyre rosszabbul van, látható nyálkahártyái besárgulnak, és végül már lábra sem áll. Kezelés hiányában a kutyák nagy százaléka nem tud felépülni a kórból, és végül elpusztul. A legtöbb betegségben egyébként a kutya levert, étvégytalan, így kár lenne találgatni. Vérvizsgálat biztosat mond, ami alapján lehet kezelni.
Kedves gazdi, ide vigye, minél hamarabb, nagyon segítőkészek: http://www.allatpatika.hu/
A gyomor endoszkópos vizsgálata lenne célszerű, ezzel egyidőben biopsziás mintát is lehet venni a gyomor nyálkahártáyból, hogy van-e és milyen típusú elváltozás? A Helicobacter fertőzöttséget is ki kellene zárni. Ha a vizsgálat valamilyen okból nem lehetséges, akkor a Qamatal mellett a Helicobacter ellen hatékony valamelyik antibiotikum kúrát választanám. Ebben állatorvosa biztosan tud segíteni. Vigyázat!A kutyánál alkalmazott antibiotikum dózisok sokszor egészen mások, mint az embereknél.