181. Saci és Frici, az imádott cicák
Elsőként Saci cicát fogadtuk örökbe, aki olyan picike volt, hogy a nemét sem lehetett pontosan megállapítani.
Elsőként Saci cicát fogadtuk örökbe, aki olyan picike volt, hogy a nemét sem lehetett pontosan megállapítani.
Ma büszkén vigyorognak a szerkesztők: az eFestival 2005-ös versenyében a háziállat.hu második helyezett lett. Miért nem első?
A Háziállat Magazin saját bejárású, népszerű állatorvosát, dr. Kukla Miklóst mostantól nem csak a Háziállat TV kisfilmjeiben láthatja és hallhatja majd a közönség.
Előfordulhat, hogy a vadászgörény-lány pároztatás hiányában nem hagyja abba a tüzelést. Nézzük, mit tehetünk ilyenkor!
A Háziállat Magazin olvasóinak talán már feltűnt egy ismerős arc a Világfalu című műsorból: Kepes András mongóliai kalauza nem más, mint Zsargal, a mi kedves állatorvosunk!
Kedves Gazdi! A probléma ott kezdődött, hogy gyógynövényes szert alkalmazott, így elszaporodhattak a bolhák a lakásban is.. A Frontline Combo tökéletes (még az Advocate is jó), de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray) Az alomanyag cseréje okozhatja ezt a problámát.. Leszoktatásról lehetőségek: • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre (akár a régire vissza) • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Kedves Érdeklődő! Nagyon sajnálatos az eset. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Minden más csak találgatás lenne. Ha vesznek malacot, ne szaporítótól, hanem tenyésztőtől vegyék, bizonyosodjanak meg róla, hogy egészséges az állat és megvannak-e az oltásai. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu
Kedves Domonkos! Kérlek olvasd el, hogyan kell tartani a hullámos papagájt: http://www.haziallat.hu/madar/diszmadarak/hullamos-papagaj/1789/ szelídítés: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hullamos-papagaj-nemenek-megallapitasa/12838/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/papagajok-ropkodnek/11662/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hegyi-papagaj-szeliditese/12776/
Kedves Érdeklődő! Nagyon valószínű, hogy tényleg megszúrta valami a pofazacskó belsejét ami begyulladt, és begennyesedett. Egyetlen megoldás ilyen esetben felszúrni az ominózus területet és kinyomkodni belőle az összegyülemlett váladékot. Az állatorvos ezt meg fogja csinálni, de azt nem tudom, hogy fájdalomcsillapítót fog-e adni. Mindenesetre, most ha tudnak pépeset adjanak enni a hörinek, hogy minél kevesebbet kelljen neki rágni, aztán holnap érkezik a felmentősereg. Addig kitartást kívánok Önnek is, és a jószágnak is. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Gazdi! Ez a viselkedés bizony kialakulhat, ha a cica még fiatalon, egy éves kora előtt - lett ivartalanítva. Ilyenkor az ivari mirigyek felső, központi szabályozását végző hormonok, melyek az agyalapi mirigyben termelődnek, némileg átvehetik a nemi viselkedést szabályozó szerepet. Ez nem betegség, - mondhatni természetes. Megértem Önt, hogy ez egy kellemetlen dolog a gazdi szemszögéből. Hogy mit lehet tenni? Nyugtatót nem ajánlok, mert ez nem megoldás, csak egy "zombit" csinálna szegény cicából. A hormonkezelés jöhet még szóba, de annak meg annyi a mellékhatása hosszú távon, hogy szintén nem javaslom. Homeopátiával lehetne még próbálkozni, de ez is csak a felfokozott ivari aktivitást csillapítaná, a természetes ösztönös reakciókat nem. Tehát amivel megpróbálkozhat: Az ilyen kandúrok megbomlott hormon-egyensúlyát Platinum metallicummal és Origanummal lehet szabályozni. A Platinumot hetente egyszer D200-as potenciában kell adagolni. A közbülső napokon pedig Origanum-ot, D6-os potenciában naponta 4x1 adagban. Ha további kérdése van a terápiával kapcsolatban, hívjon nyugodtan: 06 (20) 928-4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.