346. Degum hőgutát kapott
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
A madárkák teljes gőzzel randalíroznak: ha jól értelmezem a helyzetet, Csipike repülni akarja tanítani Csupikát.
Megunva az újabban rendszeressé vált esti cirkuszokat, madárkáim kaptak még egy "rendes" hintát a kalitkába - fából készültet, nagyot. Olvasónk papagájblogja.
A kutyáknál és a többi háziállatnál máshogy jelentkeznek az allergiás tünetek, mint az embereknél. A kutyák nem prüszkölnek, nem folyik az orruk, hanem bőrükön érzik a problémát. A viszkető pontokon - általában a farkuk tövénél - tarra vakarják, rágcsálják magukat, legrosszabb esetben gennyes sebek is kialakulhatnak.
Tigrisek a felhőkarcolók között? A Vadon munkatársai tanulmányúton jártak New York állatkertjeiben. Most kiderül, hogy milyenek a világ vezető állatkertjei!
Képről nehéz megmondani, de a fajtatisztaságban csak akkor lehetünk bizonyosak, ha törzskönyvezett a kutya. Bichon havanese, a kubai szívtipró Eladó fajtatiszta kiskutyát keresel? Nem mindegy, hogy hol! Fajtatiszta kontra keverék – melyik a jobb választás? Melyek a legfontosabb szűrővizsgálatok fajtatiszta, de nem törzskönyvezett kiskutyák vásárlása előtt?
Kedves Gazdi! Orvoshoz kellene fordulni, mert előfordulhat, hogy Brachiocephal Szindrómában szenved. A Kutyavári rendelőben az országban egyedülállóan új, biztonságos és hatékony módszerrel műtik a Brachiocephal Szindrómában szenvedő bulldogok garattájékát! Az elmúlt években ezzel a módszerrel közel 60 kutyán sikeres műtétet végeztek, recidiva mentesen. Mi is az a Brachiocephal Szindróma?A gazdik a következő tüneteket láthatják:Szűk orrnyílások, nehéz légzés, hörgés, alváskor erős horkolás, időnkénti légzés kimaradás, állandóan visszatérő légzőszervi betegségek, fuldoklás, öklendezés, fehér hab hányás, fáradékonyság, rosszullétek főleg melegben, folyamatosan leromló álltalános állapot...ezek változatos kombinációja és súlyossága.Mit lát a gyakorlott állatorvos?Többek között szűk és gyulladt garat, túllógó lágyszájpadlás, duzzadt és ödémás sacculus, szűk orrnyílások, dyspnoe, hyperthermia stb. A tünetek és a vizsgálat alapján döntjük el, hogy szükséges e a műtét elvégzése! A műtét a fenti betegségben szenvedő kutyák esetében életmentő, ugyanis pl. egy rosszullét során az állat könnyen elpusztulhat.Nem javasoljuk a műtét elvégzését olyan állatokon, akiknél nem állapítható meg a betegség! A műtét elvégzése "megelőzési" céllal, az "állat életének meghosszabbítása miatt" amúgy egésszséges bulldogon értelmetlen!Kutyavári Special Team - Dr. L. Zsargal és Dr. Kukla Miklós2030 Érd, Kamilla u. 13., Hungary+36 23 374 038kutyavari@vnet.hu
Szükség lenne egy röntgen vizsgálatra, van-e elváltozás a végtag csontjaiban.Speciális vizsgálattal megállapítható egy esetleges térdszalag szakadás(keresztezőszalag). Szóba jöhet a gerinc megbetegedése is,pl. porckorong sérv. A prosztata daganata ill. áttéte kevéssé valószínű. Ha emiatt aggódik, egy hasi ultrahang vizsgálattal pontosabb képet kaphatunk a prosztata állapotáról.
Kedves Gazdi! két kutya egy háznál nem mindig jó döntés, tán az a szerencséje, hogy szuka és kan, mert túl nagy baj nem lesz. Mindenesetre jobb ha ivartalaníttatja a kutyákat, most még azért nem verekszenek annyira durván, mert a szuka még nem ivarzik, 3-4hónap múlva majd fog... és akkor majd jönnek a kölykök is. Érdemes lenne ezt is elolvasni >>
Kedves Réka! Szükség lenne a cicákból egy szőr-bőr kaparék mikroszkópos vizsgálatra, mert ez sok minden lehet. Pl. bolha ürülék stb. El kellene vinni egy állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc